Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 15, 2021 in Wnętrza |

Energooszczędne i komfortowe ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym

Sezon grzewczy już za chwilę! To ostatni moment, aby się zastanowić, jakie urządzenia grzewcze spełnią nasze oczekiwania. Które produkty sprawią, że rachunki w przyszłym roku nie zaskoczą negatywnie, a do tego w domowych pomieszczeniach zostanie zapewniony komfort termiczny.

Do wyboru są rozmaite urządzenia grzewcze – promienniki podczerwieni, grzejniki elektryczne, w tym hybrydowe, a także klimatyzer z funkcją termowentylatora. Co wybrać? Które z urządzeń i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Promiennik podczerwieni – duże możliwości i duże oszczędności

Promienniki podczerwieni pomału zyskują uznanie klientów. Mówimy bowiem o urządzeniach, które do pracy potrzebują energii elektrycznej, ale w nieznacznej ilości. Są zatem oszczędne podczas użytkowania, a to dopiero początek ich długiej listy zalet.

Tradycyjne grzejniki montuje się na ścianach, za to promienniki podczerwieni, jak te z oferty sklepu https://econovli.pl/, można zainstalować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Od użytkowników zależy, w jaki sposób zaaranżują domową przestrzeń z ich wykorzystaniem. Ten sam promiennik można ukryć za obrazem lub lustrem, dzięki czemu w domu jest ciepło, a wystrój pozostaje niezaburzony przez urządzenie grzewcze.

W sezonie grzewczym sporym problemem jest nagromadzenie kurzu, jego przypiekanie na grzejniku oraz unoszenie się w powietrzu. Chodzi nie tylko o kwestię konieczności częstszego sprzątania, ale i bardzo łatwe rozprzestrzenianie się alergenów. Cierpią zatem wszyscy domownicy, głównie alergicy, astmatycy i reumatycy.

W przypadku promiennika podczerwieni ten problem zostaje całkowicie wyeliminowany. Ciepło bowiem jest uzyskiwane dzięki promieniowaniu podczerwonemu. Fale pochłonięte przez ściany oraz wszystkie elementy wyposażenia zostają zamienione na ciepło i oddane do wnętrza, zatem nie dochodzi do wzniecania kurzu znad grzejnika.

Energia elektryczna jest potrzebna tylko do uruchomienia promiennika podczerwieni i osiągnięcia pożądanej temperatury. Później jest ona utrzymywana we wnętrzach na stałym poziomie, za sprawą promieniowania podczerwonego. Efekt? Oszczędnie i w pełni komfortowo.

Grzejnik elektryczny – propozycja hybrydy

Równie dobrze można postawić na klasyczny grzejnik elektryczny lub urządzenie hybrydowe, które łączy w sobie zalety ogrzewania elektrycznego oraz promieniowania podczerwonego. W obu przypadkach mamy do czynienia z energooszczędnymi urządzeniami. Współczesne propozycje są bowiem opatrzone nie tylko termostatami, ale i dodatkowymi funkcjonalnościami. Wśród nich można znaleźć programatory, czujniki otwarcia okna lub pozostawiania pomieszczenia pustego.

Hybrydowe urządzenia wykorzystują z kolei moduł elektryczny, który pozwala na ogrzanie do pożądanego poziomu, zaś za utrzymanie ciepła odpowiedzialne jest promieniowanie podczerwone.

Klimatyzer z termostatem

Choć klimatyzer kojarzy się głównie z szukaniem ochłody w upalne dni, można go równie dobrze wykorzystać jako dodatkowe urządzenie grzewcze w sezonie jesienno-zimowym. Wystarczy wybrać produkt z funkcją termowentylatora. To propozycja dla osób, które nie planują zmian w instalacji grzewczej, jednak w najmroźniejszych dniach szukają sposobu na podwyższenie komfortu termicznego.

Ciepłe lato praktycznie już za nami, ale to nie oznacza, że w mieszkaniach i domach, jesienią oraz zimą, będzie mniej komfortowo. Decydując się na nowoczesne urządzenie grzewcze, można liczyć na oszczędności, pożądane ciepło, a także wygodę użytkowania wybranych produktów.