Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2020 in Wnętrza |

Jak ustawić łóżko w małej sypialni? 10 podpowiedzi.

Nie zawsze jest łatwo się poruszać lub czuć się komfortowo w małym pokoju. Aby uniknąć poczucia zbytniej ciasnoty, oto kilka wskazówek, jak ustawić swoje łóżko!

Pomysł na łóżko w małym pokoju

1. W narożniku.

Pierwszą sztuczką w oszczędzaniu miejsca w małym pokoju jest umieszczenie łóżka w rogu pokoju. Łóżko nie będzie cię zagracać i da ci więcej miejsca do swobodnego poruszania się. Powinieneś również zadbać o dekorację swojego pokoju oraz jego rozkład. To, że masz mały pokój nie znaczy, że nie możesz go ozdobić.

2. Pod oknem.

Inny sposób na ustawienie łóżka: pod oknem. Jeśli masz małą sypialnię, możesz zdecydować się na umieszczenie swojego łóżka pod źródłem światła, najlepiej naturalnym, takim jak okno, aby uchwycić maksymalne światło, gdy jesteś w łóżku. Cóż może być lepszego niż delikatne budzenie się w promieniach słońca?

3. Pod schodami.

Pod pochyłą ścianą – jest to doskonałe miejsce do zainstalowania łóżka w małym pokoju. Dlaczego tak jest? Cóż, po prostu dlatego, że pozwala na sprytne wykorzystanie metrów kwadratowych. Często jednak pomijane, mogą być wykorzystane do zmiany aranżacji pomieszczenia w inny sposób, znacznie zwiększając przestrzeń. Oszczędność miejsca!

4. Łóżka piętrowe.

Jeśli wprowadzasz się do nowego domu z małymi dziećmi, może mieć sens dać im najmniejszy pokój. Łatwiej jest zaparkować dwa pojedyncze łóżka razem, niż umieścić mamę i tatę w małym pokoju z podwójnym łóżkiem. Z łóżkami piętrowymi dzieci będą miały jednak wystarczająco dużo miejsca do zabawy.

5. Pod ścianą na środku.

W małej sypialni można również ustawić łóżko przy ścianie. Aby zaoszczędzić miejsce, lepiej jest wyśrodkować je przy ścianie, a nie na środku pomieszczenia. Ryzykujesz utratę dużej przestrzeni, jeśli umieścisz ją na środku pokoju. Można go zamontować na dwa sposoby: albo głową do ściany albo na odwrót.

6. Przechowywanie rzeczy pod łóżkiem.

Tu bardziej chodzi o oszczędność miejsca niż o samo ustawienie łóżka. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w swoim pokoju lub pokoju dziecięcym, pomyśl o zintegrowaniu przestrzeni magazynowej (szafki, szuflady, pudełka z kółkami…) pod łóżkiem. Zbyt często zapominamy wykorzystać przestrzeń pod łóżkami. W tym pokoju dziecięcym szafki są w pełni zintegrowane z łóżkami, a na górze, jak na antresoli, znajduje się pokój zabaw. Pokój marzeń twoich dzieci!

jak ustawić łóżko w małej sypialni

7. Na antresoli.

Jeśli pozwala na to wysokość stropu, istnieją dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest wybór łóżka z antresolą, dzięki czemu można zainstalować pod nim np. biurko lub szafki. Drugim jest zrobienie półpiętra w swoim pokoju, aby stworzyć antresolę. Aby uzyskać do niego dostęp, należy zainstalować drabinę lub zbudować (jeśli budżet na to pozwala) małe schody. Ten rodzaj aranżacji jest często spotykany w studiach lub małych apartamentach z kuchnią/salonem na dole i sypialnią na górze. Sprytne, prawda?

8. Styl łóżka pokładowego.

Masz również możliwość zainstalowania tzw. leżanki pokładowej. Jest to sprytne połączenie przestrzeni magazynowej (szafki lub półki) i łóżka. Tak, ale dlaczego „łóżko mostowe”? Cóż, ponieważ szafy, które są zamocowane dookoła łóżka jak ściana przednia, tworzą swego rodzaju mostek nad łóżkiem. Twoje łóżko jest jakby osadzone na środku szafki jak wyżej, uwalniając znaczną ilość miejsca.

9. Minimalistyczny styl.

Jeśli Twój pokój wydaje Ci się zbyt wąski, może to wynikać z nagromadzenia zbyt wielu niepotrzebnych elementów, a tym samym zajmowania dużej ilości miejsca. Mniej mebli, mniej ubrań i tym samym więcej miejsca na łóżko! To jest magia minimalizmu. Przyjmując minimalistyczny styl w swoim pokoju, uwolnisz przestrzeń, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej się poruszać i cieszyć się uczuciem dobrego samopoczucia, nawet w małym pokoju. Łóżko, garderoba i niektóre elementy dekoracyjne (np. rośliny, ramki, świece…) to więcej niż wystarczająca ilość. Zachowaj tylko to, co najważniejsze!

pomysł na łóżko w małym pokoju

10. Iluzja przestrzeni dzięki lustrom.

W końcu, aby stworzyć wrażenie głębi, kładziemy wszystko na lustrach. Tak jak tutaj, wybierz garderobę z jednymi lub kilkoma drzwiami z lustrami. Można również montować duże i dekoracyjne lustra w poziomie lub w pionie.