Nie masz pomysłu na aranżację wnętrza? Wykorzystaj fornir!
Nie wiesz jaką tapetę wybrać? A może szukasz czegoś pod wykończenie czy zdobienie? Jedną z propozycji, na którą wciąż decyduje się wielu konsumentów, jest kamień ozdobny. Obecnie fornir kamienny stanowi popularny materiał — jest innowacyjny z ogromną pulą zalet. Poznaj naturalną alternatywę dla sztucznych marmurów czy monotonnych tapet, by w swoim wnętrzu wnieść ciekawe rozwiązania aranżacyjne.
- Wykorzystaj naturalny urok forniru naturalnego
- Elementy ozdobne, w jakich występuje fornir kamienny
- Naturalna okleina z wykorzystaniem standardowego kamienia naturalnego
- Wykończenia elewacji budynku przy pomocy forniru kamiennego
Wykorzystaj naturalny urok forniru naturalnego
Kamień ozdobny fornir to naturalnie piękna tapeta z prawdziwej, litej skały. Unikatowa technologia wytwarzania sprawia, że wykorzystana skała ulega rozwarstwieniu. Następnie na materiał naklejana jest siatka z włókna szklanego, po czym całość wzmacnia się żywicą poliestrową, tworząc okładziny kamienne. Posiada grubość 1-3 mm, przez co zaaplikujesz ją na każdej powierzchni na zewnątrz jak i wewnątrz elewacji willi czy domu. Plusem też jest to, że każdy elastyczny arkusz kamienia to niepowtarzalne dzieło natury, bo przecież nie znajdziesz dwóch identycznych kamieni. Forniry zapewnią niepowtarzalny design poprzez różnorodne struktury i gamy kolorystyczne od złota po czerń.
Jakie ma jeszcze zalety? Jest ich całe mnóstwo. Poza trwałością i elegancją nie wchłania wilgoci, więc posłuży na długo i zachowa swoją naturalną urodę. Kupisz go w różnych arkuszach, a niewielka waga ułatwi przewóz bez potrzeby ich dźwigania i transportu przez ciasne pomieszczenia czy schody. W przypadku dużych płyt byłoby to niemożliwe. Materiały są ekologiczne, nie ingerują w środowisko naturalne, a także nie go zanieczyszczają przy procesie tworzenia. Zatem zaoszczędzisz czas, pieniądze oraz wesprzesz dobrostan planety. Właśnie dzięki temu na świecie, jak i teraz w Polsce ten produkt zyskuje coraz to większą rzeszę zadowolonych klientów.
Elementy ozdobne, w jakich występuje fornir kamienny
Gdzie można położyć fornir? Praktycznie wszędzie! Możesz go zmontować na płytkach bez wstępnego zdejmowania ich — wprost na ścianę z kafelkami. Ułożysz go na szafki, kredensy. Ozdobisz nimi ściany salonu czy kuchni. Poprzez elegancje sprawdzi się też w biurze. Wszędzie doda wrażenie luksusu, nawet na podłodze — grubiej wykonane arkusze stworzą trwałą i stylową powierzchnię, która idealnie będzie współgrać z ogrzewaniem podłogowym.
Opcji jest naprawdę wiele, tak jak istnieją różne rodzaje fornirów, więc naprawdę możesz puścić wodzę fantazji, tworząc wnętrza swojej łazienki, kuchni czy kabiny prysznicowej. To poważna alternatywa dla ciężkich płyt betonowych, więc jest dostępny dla mieszkańców wieżowców, którzy kiedyś mogli tylko pomarzyć o wykończeniach z naturalnych minerałów. Z łatwością dobierzesz teksturę, kolorystykę i styl do swoich preferencji projektowych, kiedy komponujesz wnętrze lub komuś to zlecasz. Typowe cechy kamienia naturalnego sprawiają, że fornir sprawdzi się, jako dekoracja każdego pomieszczenia bez względu na jego docelowe przeznaczenie (Więcej znajdziesz na: https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/fornir-kamienny).
Naturalna okleina z wykorzystaniem standardowego kamienia naturalnego
Warto zaznaczyć, że forniry są ekonomiczne zarówno w montażu jak i konserwacji, z którymi każdy sobie poradzi. Specyficzny skład forniru sprawia, że nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt, wystarczą jakościowe nożyczki, specjalny klej i szpachelka. W internecie znajdziesz masę tutoriali jak montować forniry krok po kroku. Po prawidłowym montażu nie trzeba się martwić o wilgoć, pleśń lub temperaturę, powierzchnie będą dobrze izolowane i zagwarantują użytkowania na lata bez troski o to, że się uszkodzą. Fornir nie straci koloru przez słońce i nie popęka przez mróz bądź ciepło.
O zachowanie kamienia o dobrej kondycji też nie musisz się martwić, impregnacja również jest wyjątkowo ekonomiczna — wystarczy go impregnować ogólnie dostępnymi impregnatami. Wystarczy, że przetrzesz delikatnie zwilżoną, miękką ściereczką, by kurz nie wniknął w porowatą strukturę kamienia i nie stracił walorów estetycznych. Jeżeli zamierzasz położyć fornir np. w kuchni, gdzie kamień będzie narażony na tłuszcz i wodę, powinno się nałożyć powłokę ochronną, która pozamyka pory przed zabrudzeniami. Szczegóły można łatwo znaleźć w internecie lub instrukcji montażu.
Wykończenia elewacji budynku przy pomocy forniru kamiennego
Kamienny fornir nie musi być wykorzystany wyłącznie do aranżacji wnętrza, oklejając panele ścienne. Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia doskonale sprawdzi się jako swego rodzaju materiał dekoracyjny elewacji zewnętrznej. Zalety forniru kamiennego są niezliczone, poczynając od tego, że zakrywa nieestetycznie wyglądające łączenia, pięknie się prezentuje, cechuje go wysoka odporność, aż po niewielkie wymagania pielęgnacyjne.
Jakość w dobrej cenie ma znaczenie dla wszystkich i właśnie coraz więcej osób przekonuje się do fornirów, ponieważ w niewielkiej cenie otrzymują wyjątkową elegancję. Jeżeli szukasz czegoś niekonwencjonalnego i klasycznego zarazem, to miło się zaskoczysz, ponieważ nie znajdziesz produktu bardziej uniwersalnego w swojej postaci, niż fornir.
Najnowsze komentarze