Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 21, 2020 in Wnętrza |

Pomysł na podłogę do kuchni – zmiana podłogi w kuchni: rady, pomysły, budżet.

Kuchnia jest centralnym pomieszczeniem w domu, w którym spędzasz dużo czasu. Powinna być funkcjonalna i przyjemna w mieszkaniu. Podłoga jest integralną częścią dobrego samopoczucia odczuwanego w tej części domu. Ale pomysł, że trzeba ją zmienić, jeśli jest zużyta, zniszczona lub nie jest już modna, jest często synonimem trudności, dużej pracy i znacznych wydatków.

Jasno określić powody zmiany podłogi w Twojej kuchni. Co położyć na podłogę w kuchni?

Istnieje wiele powodów, aby zmienić podłogę w kuchni. Albo jest bardzo zniszczony, albo jego styl nie pasuje już do Twojego wystroju, albo dlatego, że nie nadaje się dobrze do wilgotnego pomieszczenia narażonego na wiele plam.
Zanim zaczniesz, zastanów się dokładnie nad tym, jaki rodzaj podłogi zastąpi starą. Powinna ona być odpowiednia do pomieszczenia takiego jak kuchnia. Jeśli możesz zrobić wszystko, co chcesz w zakresie dekoracji i kolorów, wolisz podłogę, która jest łatwa do czyszczenia, antypoślizgowa i nie boi się wilgoci dla tej ruchliwej i często używanej części domu.
Podłogi PCV lub winylowe są bardzo odpowiednie do kuchni. Wybierz taki, który jest wystarczająco gruby, w kolejności od 0,30 do 0,35 mm, aby uniknąć szybkiego zużycia. Są one również dostępne w wielu różnych kolorach lub jako doskonała imitacja drewna lub płytek, na przykład, aby dopasować się do stylu Twojej kuchni. Tego typu podłogi pozwalają również na pokrycie starego bez konieczności podejmowania większych prac. Są one również ekonomiczne, ponieważ wśród najtańszych pokryć na rynku, od 15 złotych za metrów kwadratowych dla tych oferowanych w rolkach.
Kafelki i olejowane podłogi z drewna egzotycznego, które są odporne na wilgoć, są również dobrą alternatywą dla zmiany podłogi w kuchni, ale wymagają więcej pracy, nawet jeśli możliwe jest pokrycie starych podłóg tymi wykładzinami. Są one jednak droższe niż podłoga winylowa. Pierwsze ceny za płytki zaczynają się od 20 do ponad 200 złotych za metr kwadratowy dla najbardziej wyszukanych i wytrzymałych. Od 40 do ponad 100 złotych za metr kwadratowy dobrej jakości podłogi z drewna egzotycznego.

pomysł na podłogę do kuchni

Pomysły na zmianę podłogi w Twojej kuchni bez konieczności wykonywania poważnej pracy.

Zmiana podłogi w Twojej kuchni jest często dużym i czasochłonnym zadaniem. Istnieje jednak kilka prostych rozwiązań, które można wdrożyć w celu przezwyciężenia takiego remontu.

Podłoga winylowa.

Jeśli na przykład nie możesz już utrzymać swojej podłogi kuchennej z kafelkami, lub jeśli jest ona bardzo zniszczona, możesz ją łatwo zmienić bez konieczności usuwania kafelka, którego już nie chcesz. Można to zrobić stosując winylową podłogę w postaci płytek samoprzylepnych. Wszystko, co musisz zrobić, to dobrze wyczyścić oryginalną płytkę i upewnić się, że usunięto wszystkie nierówności powierzchni, aby uzyskać płaską i czystą powierzchnię.

Jeśli podłoga w Twojej kuchni jest liniowa, zacznij kłaść pierwszą płytkę winylową na lewej krawędzi i na górze Twojego pokoju, wzdłuż jednej z szaf kuchennych. W przeciwnym razie zaleca się rozpocząć od środka pomieszczenia i wyciąć płytki na krawędziach podłogi w kuchni. Płytki te są bardzo praktyczne w użyciu, ponieważ wystarczy usunąć arkusze ochronne znajdujące się na ich samoprzylepnej powierzchni, a następnie umieścić je na podłodze, wywierając na każdą z nich silny nacisk w celu prawidłowego ustawienia. Niezależnie od tego, czy wybrałeś wzorzyste płytki, czy też nie, uzyskasz nową podłogę kuchenną, która będzie nieskazitelna, łatwa w utrzymaniu i zgodna z Twoim gustem, bez zbytniego wysiłku.

pomysł na podłogę w kuchni

Malowanie podłogi w kuchni.

Po prostu malowanie starej podłogi w kuchni jest dość prostym i ekonomicznym rozwiązaniem. Producenci oferują obecnie gamę farb, które mogą pokryć wszystkie rodzaje podłóg, takie jak płytki, parkiet czy beton. Bądź jednak ostrożny, na podłodze w kuchni, trzeba będzie zaplanować zastosowanie kilku warstw farby tak, że będzie to trwać w czasie. Jeśli chcesz dodać kolor do swojej podłogi w kuchni, policz od 50 do 80 złotych za 2,5-litrowe wiaderko farby.

co położyć na podłogę w kuchni

Niezależnie od wybranego pokrycia podłogowego, należy również wziąć pod uwagę aspekt estetyczny. W otwartej kuchni można stworzyć obszary, które nadadzą rytm przestrzeni, łącząc na przykład winylową podłogę klipsowaną z rolką winylu w celu uzyskania zaskakującego i eleganckiego efektu graficznego. Zrealizuj swój pomysł dla domu jednorodzinnego z firmą z Poznania rombud.pl