Zalany budynek – samo wietrzenie nie pomoże
Najprostszym sposobem osuszania budynków jest ich wietrzenie, ponieważ wilgoć może odparować wtedy w naturalny sposób. Niestety, taka metoda jest mało efektywna, a także wymaga sporo czasu. Gdy budynek zostaje zalany, wtedy najlepiej zwrócić się do specjalistów w dziedzinie osuszania, aby mieć pewność, że wilgoć zostanie usunięta skutecznie!
Dlaczego samo wietrzenie po zalaniu to za mało?
Proces wietrzenia w naturalny sposób usuwa z powietrza wilgoci. Dochodzi również do jej odparowania z powierzchni, między innymi z zawilgoconych ścian oraz posadzek. Warto jednak wskazać, że taki proces jest możliwy tylko wtedy, gdy będą spełnione odpowiednie warunki.
Naturalne wietrzenie będzie efektywne tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu powstanie przeciąg, czyli dojdzie do cyrkulacji powietrza, a także powietrze to będzie ciepłe i suche. Zatem wietrzenie nie będzie skuteczne wtedy, gdy na zewnątrz będzie chłodno, będzie padać. Stąd też optymalne warunki do naturalnego wietrzenia pojawiają się podczas upałów.
Jak skutecznie osuszać pomieszczenia po zalaniu?
Gdy dochodzi do zalania budynku lub pomieszczenia, na przykład na skutek awarii instalacji sanitarnych czy powodzi, wtedy ważne jest zastosowanie skutecznych metod pozwalających na pozbycie się wilgoci osadzonej w materiałach budowlanych.
Profesjonalne firmy prowadzące osuszanie po powodzi – https://aquapro.com.pl/osuszanie-po-powodzi-podtopieniach/ dysponują zaawansowanym zapleczem, w tym między innymi osuszaczami kondensacyjnymi, ciśnieniowymi, mikrofalowym, a także wydajnymi termowentylatorami, które potrafią wprawić powietrze w ruch i ogrzać je do odpowiedniej temperatury. Za pomocą takiego zaplecza można wtedy pozbyć się zdecydowanej większości wilgoci, także głęboko osadzonej w podłożu i w ścianach.
Nie można zapominać o dezynfekcji
Gdy dochodzi do zalania, wtedy samo osuszanie po powodzi czy awarii to za mało. Dodatkowo warto zdecydować się na zlecenie dezynfekcji.
Wilgoć sprzyja rozwojowi niebezpiecznych grzybów i pleśni, które mogą przyczyniać się do pojawienia się dolegliwości układu oddechowego, wywołują bóle głowy, a nawet sprzyjają nowotworom. Właśnie dlatego osuszaniu powinno towarzyszyć zdezynfekowanie przestrzeni.
Dezynfekcja po powodzi, zalaniu polega na wykorzystaniu różnych metod, między innymi ozonowania lub środków chemicznych, które niszczą niebezpieczne drobnoustroje. Dzięki temu pomieszczenie będzie bezpieczne do użytkowania.
Z ofertami firm prowadzących osuszanie po powodzi oraz dodatkowe usługi w budynkach po zalaniu można zapoznać się dokładnie na ich stronach internetowych.
Najnowsze komentarze