Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 29, 2021 in Wnętrza |

Inteligentne oświetlenie do domu – nowy standard czy niepotrzebny dodatek?

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe zmienia się na naszych oczach. Coś, co jeszcze jakiś czas temu było uznawane za gadżet lub dodatek, obecnie powoli przechodzi do standardów, docenianych przez kolejne grupy użytkowników.

Coraz chętniej wprowadza się choćby inteligentne produkty oświetleniowe, pozwalające na zdalne sterowanie domowymi lampami. Czy rzeczywiście takie rozwiązanie może być przydatne? Kiedy warto na nie postawić, by poprawić komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń? O tym napiszemy poniżej.

Inteligentne oświetlenie – smart lampy i źródła światła

W ramach inteligentnych systemów oświetleniowych można stosować zarówno kompleksowo zaprojektowane smart lampy, jak i standardowe oprawy oświetleniowe, używane jednak z inteligentnymi źródłami światła LED.

Produkty tego typu łączą się ze sobą za pośrednictwem domowej sieci WiFi. Dzięki temu można sterować nimi zdalnie, przy pomocy dotykowych paneli na ścianach lub aplikacji, instalowanej na telefonach i tabletach, jak ta współpracująca z produktami oświetleniowymi, oferowanymi na stronie: https://lampy.it.

Gdzie montuje się inteligentne oświetlenie?

Nowoczesne, inteligentne lampy to mocno zróżnicowane produkty, dzięki którym da się kompleksowo oświetlić każde domowe pomieszczenie. Można znaleźć smart oprawy oświetleniowe sufitowe, wiszące, podłogowe i stołowe. W sklepach pojawiają się także inteligentne oczka wpustowe lub reflektorki, co pozwala zbudować spójny i praktyczny system oświetleniowy.

Lampy sterowane zdalnie montuje się we wszystkich domowych wnętrzach. Produkty o podwyższonym współczynniku ochrony IP mogą być bezpiecznie stosowane w łazienkach, a nawet montowane na zewnątrz, jako skuteczne oświetlenie na balkon, taras lub na elewację budynku.

Sterowanie zdalne lampami – dlaczego warto?

Jakie zalety przynosi oświetlenie sterowane zdalnie? Przede wszystkim podnosi komfort korzystania z każdej przestrzeni. Można włączać, wyłączać lub modyfikować parametry światła bez konieczności podchodzenia do włącznika. Jednym lub dwoma kliknięciami da się zapisać ulubione ustawienia do wykorzystania w przyszłości, w formie scen świetlnych albo praktycznych harmonogramów oświetleniowych.

Wysoka funkcjonalność idzie w tym przypadku w parze z większym bezpieczeństwem użytkowników, którzy nie muszą już obawiać się tak bardzo bolesnego upadku podczas poszukiwań włącznika w ciemnościach.

Zdalne sterowanie oświetleniem potrafi generować spore oszczędności dla domowego budżetu. W końcu jego podstawę stanowią nowoczesne źródła światła LED, które pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Można na dodatek używać ich w połączeniu z praktycznymi czujnikami ruchu i zmierzchu, a także stale monitorować zużycie energii każdego z urządzeń elektrycznych w panelu aplikacji. Dzięki temu wydatki na domowe oświetlenie spadają, a każda przestrzeń jest optymalnie oświetlona.

Oszczędzanie energii oraz optymalizacja całego systemu przekładają się jednak nie tylko na korzyści ekonomiczne. To także sposób na bycie bardziej eko we własnym domu, na co zwraca uwagę coraz więcej osób.

Inteligentne oświetlenie do domu – funkcjonalność i estetyka w jednym

Zdalne sterowanie lampami to sposób na podwyższenie komfortu oświetleniowego w domowych wnętrzach. Równocześnie nowoczesne produkty wpisują się w najmodniejsze nurty aranżacyjne, by w efekcie dać oświetlenie nie tylko bardzo praktyczne, ale też efektowne i naprawdę modne. Trudno się zatem dziwić, że smart lampy powoli przestają być ciekawostką, a stają się powszechnie obowiązującym standardem w nowoczesnych domach.