Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 1, 2021 in Wnętrza |

Jak wybrać brodzik prysznicowy do łazienki? Zapytaj eksperta

Jedni są jego zwolennikami, drudzy zadeklarowanymi przeciwnikami. O czym mowa? Chodzi oczywiście o brodzik prysznicowy. Jedno jest pewne – w każdej łazience musi się znaleźć miejsce, które pozwoli domownikom wziąć kąpiel. Rozmiar brodzika można dostosować do metrażu małej łazienki, co niewątpliwie przemawia za zamontowaniem go w niewielkim mieszkaniu. Są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez niego życia, mimo iż mają dość miejsca na obszerną wannę. Ekspert odpowiada na pytanie: jak wybrać brodzik prysznicowy do łazienki?

Brodzik prysznicowy – jaki wybrać?

Warto mieć świadomość, że brodziki prysznicowe z reguły sprzedawane są osobne, nie razem z kabiną. Z jednej strony jest to jednak sporym ułatwieniem, ponieważ pozwala dobrać idealny prysznic wraz z brodzikiem. Dokonując wyboru, warto brać pod uwagę indywidualne potrzeby domowników, metraż łazienki, jak również dopasowanie kabiny do danego modelu brodzika. Oczywiście aspektem, który należy rozważyć, jest także materiał, z jakiego brodzik prysznicowy będzie wykonany. Na rynku dostępne są: brodziki ceramiczne, brodziki akrylowe, stalowe czy konglomeratowe, a także w zależności od kształtu: brodziki kwadratowe, brodziki półokrągłe, brodziki prostokątne. Jeśli chodzi o różnego rodzaju brodziki prysznicowe Salony Hoff mają do zaoferowania szeroką gamę produktów.

Brodziki ceramiczne – gdzie się sprawdzą?

Brodziki wykonane z materiałów ceramicznych są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są ciężkie i dość masywne. Z drugiej strony sprawia to jednak, że są stabilne. Oczywiście w zależności od preferencji – może to być brodzik prostokątny, kwadratowy, półokrągły. Dostępne są modele głębsze lub płytsze. Głęboki model sprawdzi się dla wielbicieli kąpieli, którym ciężko było rozstać się z komfortową wanną. Brodziki ceramiczne sprawdzą się do praktycznie każdej łazienki, mogą być montowane na poziomie podłogi. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że są one nieco droższe niż inne rodzaje brodzików. Jeżeli jednak zależy ci na wysokiej jakości i wytrzymałości, to z pewnością warto ponieść taką inwestycję.

Brodziki akrylowe – czym się wyróżniają?

Niezwykle popularne są brodziki akrylowe. Podobnie, jak wspomniane wyżej brodziki ceramiczne, tak i te wykonane z akrylu cechują się dużą trwałością. Niemniej są nieco bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania. Brodziki takie są również łatwe w utrzymaniu czystości. Co istotne – wykonany z akrylu brodziki nie żółkną, lecz zachowują pierwotną estetyczną formę przez lata. Ponadto niektóre innowacyjne materiały sprawiają, że powierzchnia takiego brodzika ma właściwości antybakteryjne. Akrylowe ścianki przez jakiś czas podtrzymują temperaturę wody, dlatego są dobrym materiałem na brodzik głęboki, w którym można się zanurzyć i zrelaksować.

Brodziki prostokątne – brodziki prysznicowe dla całej rodziny

Wybierając brodzik, warto brać pod uwagę potrzeby wszystkich członków rodziny. Ciekawym rozwiązaniem może się zatem okazać płaski, prostokątny brodzik. Taki model brodzika przypadnie do gustu szczególnie osobom starszym, które często mają problem, żeby wejść do tradycyjnego głębokiego brodzika lub do wanny. Jest to praktyczne rozwiązanie także w przypadku dzieci, których kąpiel może wówczas przebiegać sprawnie i bezproblemowo. To rozwiązanie długofalowe i na lata. Kiedy w rodzinie pojawia się maluszek, z reguły i tak korzysta się na początku ze specjalnie przeznaczonej dla niego wanienki. Dzieci szybko jednak rosną i wkrótce zaczynają korzystać z prysznica podobnie, jak dorośli domownicy.