Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2019 in Wnętrza |

Metamorfoza kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporą część dnia. Przygotowujemy i pijemy tu poranną kawę, gotujemy posiłki, przygotowujemy spotkania towarzyskie i sprzątamy. W małych mieszkaniach, bardzo często kuchnia pełni także rolę jadalni. Z jednej strony jest to więc miejsce reprezentacyjne.

 

Oprócz dobrze przemyślanego układu funkcjonalnego ważny jest jej wygląd. Dobrane odpowiednio elementy wyposażenia i dodatki wpływają na aranżację przestrzeni kuchennej. W kuchni charakterystyczne jest miejsce na ścianie łączące ją z blatem kuchennym. Narażone jest szczególnie na zabrudzenia, zachlapanie.

 

Z tego powodu warto wybrać materiał wykończeniowy, który nie tylko ładnie się prezentuje, ale również jest łatwy w utrzymaniu czystości. W ostatnich latach do łask wróciła modna kilka dekad temu mozaika. Płytki mozaikowe tworzą niezwykły efekt dekoracyjny, a pomieszczenie zyskuje wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Różne formaty, struktury i kolory podkreślają wystrój wnętrza i odpowiednio dobrane pasują do wielu wnętrz. W każdym przypadku taka ściana jest bardzo praktyczna, łatwa do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymała.