Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 16, 2019 in Wnętrza |

Jak odnowić starą boazerię?

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych niezwykle popularnym materiałem wykończeniowym ścian była boazeria. Wiele osób do tej pory posiada w swoim mieszkaniu taką ciemną „ozdobę”. Pozbycie się jej wymaga dosyć pracochłonnego remontu, który wiąże się z jej zrywaniem, gruntowaniem i prostowaniem ścian.

 

Jest to dosyć kosztowny pomysł. W marketach budowlanych możemy znaleźć tańsze sposoby jak odnowić starą boazerię. Znajdziemy tam bardzo duży wybór nowoczesnych i różnorodnych produktów do wykańczania drewna, których możemy użyć. Farby akrylowe do drewna idealnie nadają się do odnowienia boazerii. Zakryją dotychczasową fakturę i pozwolą uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię.

 

Najpopularniejsze są odcienie jasne, które optycznie powiększą pomieszczenie. Emalie akrylowe są wydajne i łatwe w użytkowaniu, wystarczą dwie lub trzy cienkie warstwy farby. Aby uzyskać maksymalną przyczepność farby, warto wcześniej powierzchnie umyć, odtłuścić i przetrzeć papierem ściernym. Dzięki temu efekt będzie długotrwały. Boazeria pomalowana na biało świetnie się sprawdzi w aranżacji wnętrz w stylu i skandynawskim. Nada pomieszczeniu nowego, osobliwego charakteru.