Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2022 in Wnętrza |

Na co zwrócić uwagę, kupując szklarnię ogrodową?

Ogrodnictwo dla wielu osób to hobby, które daje wielką satysfakcję, a przy tym zapewnia możliwość posiadania własnych, ekologicznych upraw. Jednak, aby móc cieszyć się z uprawy owoców, warzyw czy ziół i innych roślin, konieczna jest szklarnia. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko, że niekorzystna pogoda odbierze Ci cały plon i szanse na rozwijanie pasji. Dlatego też już teraz przekonaj się, jakie szklarnie ogrodowe są warte zakupienia.

Jaką szklarnię ogrodową warto wybrać? Podpowiadamy

Wysokiej jakości szklarnie ogrodowe

Niewątpliwie duże znaczenie podczas kupowania szklarni ogrodowej ma jej jakość, a dokładnie fakt, z czego została wykonana. Solidnym i wartym uwagi są modele wykonane z poliwęglanu i aluminium. Dlaczego to będzie lepsze rozwiązanie niż szklane szklarnie? Otóż są one lżejsze i elastyczniejsze, dzięki temu stają się bardziej odporne na czynniki zewnętrzne oraz na pogodę. Poza tym warto podkreślić, że przy okazji zatrzymują ponad 40% więcej ciepła niż ich szklane odpowiedniki, dzięki temu rośliny rozwijają się szybciej. Poza tym ograniczasz ich kontakt z promieniowaniem UV. Dlatego szczególnie warto wybrać pokrycia wykonane z poliwęglanu.

Praktyczne szklarnie

Podczas wybierania szklarni ogrodowej warto zwrócić uwagę również na to, czy zamierzasz budować fundamenty, czy też nie. W końcu dziś bez obaw możemy zakupić modele, które można zamontować w ogródku właśnie bez specjalnego przygotowania przestrzeni na fundamenty, ale jednak, gdy zależy Ci na szklarni, która będzie trwalej przytwierdzona do ziemi, to zwróć uwagę na modele z fundamentem ze stali ocynkowanej.

Szklarnie dopasowane do wielkości Twojego ogródka

Duże znaczenie podczas kupowania mają oczywiście wymiary szklarni ogrodowej. Zatem najlepiej zabierz miarę i udaj się do ogródka, aby tam zastanowić się, jaki rozmiar bez problemu się zmieści, ale też pozwoli Ci hodować wszystkie rośliny, które dotąd planowałeś. Wśród popularnych wymiarów można wyróżnić na pewno 5,1×8 metrów kwadratowych, ale też mniejsze 3×5 metrów kwadratowych. Jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie większej szklarni ogrodowej, to postaw na modele powyżej 8, a nawet takie do 18 metrów kwadratowych.

Designerskie szklarnie

Nie zapomnij również o tym, aby wybrać również taką szklarnię, która będzie dopasowana pod względem estetycznym do elewacji Twojego domu czy do stylu ogródka. Kolor czy design szklarni być może nie są najważniejsze, ale skoro szklarnia ma stać w pobliżu Twojego domu przez długi czas, to koniecznie zwróć uwagę na jej wygląd.