Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 12, 2020 in Wnętrza |

Jak zawiesić firanę i zasłonę na jednym drążku?

Ozdobienie okien firanami i zasłonami jest niezwykle trudne. Należy dobrać odpowiednią kolorystykę i ciężar dekoracji, aby nie przytłoczyła pomieszczenia. Firany i zasłony są ważnym elementem, przyczyniającym się do odświeżenia i upiększenia wnętrza.

Firana i zasłona na jednym drążku

Dlatego warto dobrze przygotować się do odpowiedniego zaprojektowania wnętrza, żeby pojedyncze elementy współgrały ze sobą i nie kontrastowały w nieprzyjemny sposób z innymi składnikami pomieszczenia. Żeby dobrze upiąć zasłony i firany, potrzebne są karnisze lub pojedynczy karnisz. Rynek oferuje wiele rodzajów tego typu akcesoriów, mogą być ścienne lub sufitowe, a także zrobione są z różnych materiałów. Najlepiej sprawdzają się karnisze sufitowe, które optycznie powiększają pomieszczenie. Jeżeli chodzi o karnisze podwójne to firana i zasłona na jednym drążku będą bardzo dobrze wyglądać i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Jest to znaczne ułatwienie, ponieważ nie trzeba nawiercać dodatkowych dziur w ścianie czy suficie. Jeżeli okaże się, że nie ma potrzeby zawieszania firan i zasłon jednocześnie można tylny rząd żabek zostawić pusty.

Jak wybrać zasłony do pokoju?

Upięcie dekoracji jest dość mozolne i pracowite, dlatego wielu użytkowników mieszkań uważa to za dodatkowe obciążenie i utrudnienie. Jednak wszystko zależy od potrzeb i chęci mieszkańców i oczywiście od ich wizji pokoju. Założenie zasłon wymaga wysiłku, dlatego bardzo często do tego typu procedury potrzebna jest odpowiednia drabinka, która zapewni bezpieczeństwo i pozwoli wykonać to dobrze i prawidłowo. Długie ciężkie zasłony najlepiej wyglądają w dużych pomieszczeniach, gdzie nie przytłaczają swoją obszernością. Wtedy pokój nie zmniejsza się optycznie w momencie zasłonięcia okien. Są jednak bardzo piękną ozdobą i wielu mieszkańców marzy o nich, nie biorąc pod uwagę niekorzystnych cech przedmiotu. Natomiast cienkie często kolorowe odświeżają pomieszczenie, są bardzo radosne, ciepłe, ale wymagają na odmianę minimalistycznego wnętrza, aby nie przeładować pomieszczenia.