Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 19, 2018 in Luźne tematy |

Zaginął pies? Sprawdź, jak można szukać

Właściciele psów doskonale wiedzą jak dużą stratą oraz stresem jest zaginięcie pupila. Stawiają sobie pytania co się z nimi stało? Gdzie się podziewają?
Czy ktoś je odnalazł?

Jak i gdzie szukać?

Pierwszym i najbardziej powszechnym sposobem jest wydrukowanie informacji o zaginięciu psa. Ważne jest, aby podać jak najwięcej jego cech charakterystycznych, swoje dane kontaktowe, a przede wszystkim zdjęcie zwierzęcia. Dodatkowo można wspomnieć o nagrodzie. Wydrukowane ogłoszenia rozwiesza się w okolicach zaginięcia. Ludzie są zwykle wrażliwi na takie sytuacje i często zwracają uwagę na podobne komunikaty.

Szybszym sposobem będzie przeszukiwanie Internetu pod hasłem: znalezione psy lubelskie”. W miejsce słowa „lubelskie” można wstawić jakąkolwiek inną nazwę województwa. Dzięki takiemu wyszukiwaniu zostaną ograniczone wyniki do danego terenu. Można wykorzystywać samą miejscowość, ale warto pamiętać, że zwierzę jest stworzeniem, które potrafi daleko się przemieszczać. Jeśli pies uciekł w jednym mieście, innego dnia może być już w innym. Być może ktoś kto odnalazł psa umieści ogłoszenie w na jakiejś stronie? Warto wiedzieć, że takie informacje można także przesyłać. Właściciel psa będzie uszczęśliwiony, a zwierzak nie trafi do schroniska.

Podobnych ogłoszeń i zaginięć jest codziennie bardzo dużo. Nawet osoby, które widziały gdzieś błąkającego się psa, mogą sprawdzić czy ktoś nie poinformował o tym na jakiejś tablicy. Pomocne są także media społecznościowe. Ważne jest, aby określać gdzie dokładnie nastąpiło rozstanie z pupilem.