Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2021 in Wnętrza |

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed okresem jesienno-zimowym?

Lato nieuchronnie dobiega końca. Przed nami okres chłodny i deszczowy, który nie sprzyja kondycji mebli ogrodowych. Aby zapewnić sobie kolejny sezon, podczas którego biesiady na świeżym powietrzu przebiegną pomyślnie, dla domowników i gości będą się zaś wiązały z wygodą korzystania z mebli ogrodowych, należy zadbać o ochronę wszystkich elementów wyposażenia zielonej przestrzeni.

Jak zabezpieczać meble ogrodowe, tekstylia i dekoracje przed trudnymi warunkami atmosferycznymi? W które produkty warto zainwestować? Sprawdźmy!

Uniwersalna plandeka

Najbardziej uniwersalne rozwiązanie to zastosowanie plandeki do okrywania mebli ogrodowych. Nie jest ona droga, więc zmieści się w budżecie przeciętnego użytkownika. Atutem są spore rozmiary, które pozwalają na zabezpieczenie zarówno całych kompletów mebli ogrodowych, jak i pojedynczych elementów, a także innych artykułów ogrodowych.

Stosując uniwersalną plandekę nie trzeba się martwić o to, czy w kolejnym sezonie zostaną zabezpieczone nowe meble. Dedykowane pokrowce najczęściej są dopasowane do konkretnej serii mebli lub pojedynczych krzeseł, foteli. Decydując się na wymianę zestawu mebli ogrodowych, wcześniej zakupiony pokrowiec może nie być odpowiedni pod względem rozmiarów. Z uniwersalną plandeką problem tego typu zostaje wyeliminowany.

Pokrowiec zakupiony wraz z kompletem mebli ogrodowych

Gdy w grę wchodzi kupno nowych mebli ogrodowych, najlepiej od razu zainwestować w pokrowiec, który jest przypisany do danej serii mebli. To gwarancja, że całość będzie należycie chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych. Pokrowiec nie sprawi problemów podczas zakładania i zdejmowania, a poza tym tak okryte elementy wyposażenia ogrodowego wciąż będą się prezentowały estetycznie.

Różnego rodzaju pokrowce można znaleźć w ofercie sklepu https://bazkar.pl/. Ten zakup staje się inwestycją! Meble są zabezpieczone przed dostępem wilgoci, zabrudzeń, promieniami słońca, a także przed zmiennymi temperaturami. Jeśli dodatkowo znajdzie się dla nich suche i ciepłe pomieszczenie, podczas kolejnego sezonu nie zaskoczą negatywnie jakimikolwiek uszkodzeniami wymagającymi naprawy.

Czynności, które należy wykonać przed sezonem jesienno-zimowym

Zastosowanie plandeki bądź pokrowca to tylko jeden z elementów ochrony mebli ogrodowych i innych artykułów przed sezonem jesienno-zimowym. O czym jeszcze trzeba pamiętać? O dokładnym wyczyszczeniu mebli po letnich biesiadach. Szczególnie należy się przyjrzeć rozmaitym plamom, które im dłużej pozostają nieusunięte, tym łatwiej wżerają się w strukturę mebli. Ich usunięcie w późniejszym czasie może być czasochłonne, trudne i kosztowne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Jeśli w meblach zostały dostrzeżone jakiekolwiek ubytki, usterki i uszkodzenia, również dobrze jest uporać się z nimi przed nałożeniem pokrowca ochronnego. Wyobraźmy sobie chociażby drewniane meble ogrodowe. Ubytki w lakierze, uszkodzenia struktury drewna stają się podatne na wilgoć oraz zagnieżdżenie nieproszonych gości. W takich przypadkach ochrona za pomocą plandeki lub pokrowca jest po prostu niewystarczająca. O tym, w jaki sposób dbać o meble ogrodowe można również przeczytać na stronie ibudujesz.pl.

Produkty do konserwacji i impregnacji

Konserwacja i impregnacja mebli ogrodowych to czynności, które nierzadko zaleca się wykonywać zarówno przed sezonem letnim, jak i po jego zakończeniu. Do tego celu przeznaczone są specjalne środki, które należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Takie zabiegi nie tylko zabezpieczają, ale i przedłużają życie meblom ogrodowym.

Zabezpieczanie elementów wyposażenia zielonej przestrzeni nie musi być kosztowne i wymagające. Z powyższymi wskazówkami uda się ochronić ulubione komplety mebli oraz tekstylia przed trudnym sezonem jesienno-zimowym.