Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 25, 2022 in Wnętrza |

Czy płyty mineralno – akrylowe nadają się na blaty kuchenne?

Kuchnia to takie miejsce w każdym domu, gdzie toczy się życie wszystkich mieszkańców. Nic więc dziwnego, że wielu ludziom zależy na tym, aby było w niej nie tylko ładnie, czysto i estetycznie, ale także funkcjonalnie. Kluczowe znaczenie ma również trwałość, szczególnie frontów meblowych i blatów. Płyty mineralno – akrylowe to materiał do zadań specjalnych i doskonale sprawdzą się w tej roli.

Czym charakteryzują się płyty Himacs?

Szczególna cechą płyt mineralno – akrylowych jest to, że aż 75% stanowią naturalne tworzywa. Pozostałe 25% to masa akrylowa i pigmenty. To właśnie dzięki nim płyty himacs są dostępne w każdym kolorze, jaki tylko klient sobie wymarzy. To, na co należy zwrócić szczególną uwagę to niezwykła łatwość utrzymania płyty mineralno – akrylowej w czystości. Jest to zasługą gładkiej nieporowatej powierzchni. Takie rozwiązania są wręcz pożądane w kuchniach, ale także w łazienkach, gdzie higiena jest priorytetem. Dzięki swej idealnej gładkości płyty himacs są odporna na przebarwienia i wnikanie w swoją strukturę różnego rodzaju przebarwień, ale też brudu i bakterii. Płyty są łatwe w utrzymaniu czystości, ale tworzywo, z którego są wykonane jest odporne na działanie chemii. Dodatkowym atutem jest łatwość, z jaką można płytę poddać renowacji. Nie oznacza to, że hi-macs są delikatne i podatne na uszkodzenia. Wręcz przeciwnie, ale w kuchni lub łazience mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje. Jeśli płyta mineralno – akrylowa w jakiś sposób zostanie uszkodzona to bez trudu można ją naprawić. Warto jeszcze wspomnieć o możliwości termoformowania, które daje ogromną przewagę nad klasycznymi materiałami używanymi do wykończenia w kuchniach lub łazienkach.

Inne zastosowanie płyt mineralno – akrylowych

Płyty mineralno – akrylowe są prawdziwym przełomem i z powodzeniem znajdują szerokie zastosowanie. Płyty himacs są wyjątkowe pod wieloma względami, ponieważ składają się odpowiedniej mieszanki akrylu, wyselekcjonowanych minerałów o naturalnych barwników. Takie połączenie pozwoliło stworzyć materiał o niezwykłej gładkości, który równocześnie jest nienasiąkliwy. Dodatkowo płyty himacs są „bezszwowe” i można je formować i nadawać im dowolne, nawet najbardziej fantazyjne kształty. Płyty mineralno – akrylowe stanowią idealne tworzywo nie tylko na kuchenne blaty, ale także wanny, brodziki umywalki, zlewozmywaki czy wykończenie mebli.

Zalety płyt mineralno – akrylowych

Mówiąc o zaletach płyt mineralno – akrylowych nie sposób wspomnieć, że są one idealną alternatywą dla naturalnego kamienia, który jest drogi, trudno dostępny i bardzo wrażliwy na przebarwienia czy uszkodzenia. Jednak współczesne trendy designerskie stawiają na kamień. Jak w takim razie znaleźć kompromis między modą a funkcjonalnością? Rozwiązaniem są płyty mineralno – akrylowe, które są odporne na wilgoć, uszkodzenia, działanie chemii, nie chłoną brudu, bakterii i pleśni. Dzięki tym szczególnym cechom są doskonałe do zastosowania w kuchni i łazience.