Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 27, 2022 in Wnętrza |

Popularność dywanów w Polsce

Przez długi czas w Polsce był popularny wystrój wnętrza typu “Ikea”, oznacza to, że na podłodze mogły pojawiać się co najwyżej małe dywaniki, a całe wnętrze zostało urządzone w sposób minimalistyczny (czyli skandynawski). Wcześniej, przed pojawieniem się mody na taki wystrój na naszych podłogach królowały dywany, przerzucane przez trzepaki przez nasze matki czy babki. Obecnie powoli powraca moda na dywany, jednak są one o wiele bardziej ciekawe, niż te jakie oglądaliśmy w dzieciństwie w blokach czy domach. Współcześnie dywan powinien komponować się z całym wnętrzem oraz nie być przesadnie wzorzysty, co niczym już nie przypomina dywanów z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Jak zatem dobrać dywan do swojego mieszkania i ogrodu? Możesz się zdziwić, ale rośnie popularność na dywany zewnętrzne, które coraz chętniej są kładzione przez Polaków na altankach.

Jak dobrać dywan do mieszkania – kilka prostych porad

Jeśli chcesz rozbudzić swoje wnętrza i dodać im oryginalności, wówczas powinieneś sięgnąć po czerwone dywany. Czerwień niesamowicie ożywia każdą przestrzeń i przyciąga wzrok. Jednak jeśli już teraz na Twoich ścianach są zaznaczone mocniejsze kolory, wówczas podkręcanie podłogi czerwienią będzie raczej złym pomysłem, ponieważ zrobi się po prostu zbyt pstrokato, co odbierze Twojemu mieszkaniu szyku i ciekawej prezencji. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się dywan kremowy, dzięki któremu ułagodzisz wygląd mieszkania i dodasz mu komfortowego, przytulnego sznytu. Wszystko zatem zależy od tego, jak już w tym momencie jest urządzone Twoje mieszkanie. Dywan to piękny dodatek, nad którym zdecydowanie należy się zastanowić, jednak nie warto go kupować, kiedy pomieszczenie jest bardzo małe. Jeśli masz średni lub większy pokój, wówczas zarówno czerwone dywany jak i dywan kremowy znajdą swoje zastosowanie.

Gdzie możesz kupić dywan dobrej jakości?

Jeśli nie wiesz czym się kierować przy zakupie dywanu, wówczas najlepiej zrobisz jeśli porozmawiasz ze sprzedawcą w danym sklepie z dywanami. Ważne jest, aby zarówno dywany zewnętrzne jak i wewnętrzne były wykonane z naturalnych materiałów. Sztuczne i syntetyczne dywany mogą powodować uczulenia, tak samo wśród dzieci jak i dorosłych. Dlatego dobrą decyzją jest zdanie się na to, z jakiego materiału dywan wyprodukowano. Upewnij się także, czy dany dywan jest prosty w czyszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na jasny materiał, wówczas może być trudno sprać z niego plamy, chyba że jest z materiału łatwego do wyczyszczenia. Zastanów się także nad tym, jak gruby powinien być Twój dywan. Cienki szybko się zużyje, zaś w bardzo grubym zacznie gromadzić się kurz i groźne roztocza, dlatego oceń swoje potrzeby jakie masz względem nowego dywanu.