Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2020 in Wnętrza |

Co zrobić, aby korytarz był zarówno stylowy, jak i użyteczny? 20 pomysłów na ciekawe aranżacje korytarzy.

W naszych wnętrzach często zapomina się o korytarzach, jakby dekoracja nie chciała przez nie przejść. A korytarz może być stylowy. Dowiedz się, jak zoptymalizować swój długi korytarz.

1. Cienka konsola.

Po pierwsze, należy rozważyć zainstalowanie w korytarzu małej, długiej, cienkiej konsoli, zwłaszcza jeśli jest ona stosunkowo wąska. Pozwala to na umieszczenie na nim elementów dekoracyjnych, ale także na dodatkowe miejsce do przechowywania.

2. Mały kącik biurowy.

Kolejna sztuczka, narożnik biurowy. Nie masz miejsca w pokojach w swoim domu, żeby zainstalować biurko? Połóż to na korytarzu. Ponieważ więcej pracujemy na komputerach, potrzebujemy dużo mniej przestronnych biurek. Mały obszar do umieszczenia komputera i trochę dokumentów i tyle!

3. Powierzchnia magazynowa.

Jeśli twój długi korytarz jest stosunkowo wąski, mądrze jest podnieść kilka schowków na górę… Jak wyżej, zamontować szafki na fragmencie ściany. Możesz stracić szerokość, ale w szczególności zyskasz wysokość i miejsce do przechowywania. Nie bez znaczenia!

4. Piękna tapeta.

Ponieważ funkcja tapety jest czysto dekoracyjna, pokrycie ścian Twojego korytarza ożywi przestrzeń i uczyni ją wizualnie przyjemną. Wybór wzorów jest nieskończony, więc najtrudniej będzie wybrać idealną tapetę! Tutaj drzewa przynoszą dotyk natury i w mgnieniu oka ozdabiają korytarz. Dowiedz się jak stylowo pokryć ściany w artykule Farba i tapeta: 20 ultra graficznych ścian.

5. Ogromna biblioteka.

Dla miłośników czytania, dlaczego nie stworzyć biblioteki w swoim korytarzu? O szerokości książki, będzie dyskretna podczas dekorowania przestrzeni. W zależności od tego, jak bardzo lubisz książki, graj z długością i wysokością!

6. Kolorowe ściany.

Inną alternatywą dla tapety jest farba. Malowanie w piwnicy, we fryzie, na fragmencie ściany lub na wszystkich ścianach, wprowadzi do Twojego korytarza odrobinę koloru! Wybierz jednak lekki, ponadczasowy kolor, jeśli obawiasz się, że będziesz się nudzić, np. szary lub beżowy.

7. Seria długich dywanów.

Długie dywany na długi korytarz! W przedłużeniu wejścia, na przykład, zainstaluj szereg pięknych, długich i cienkich dywanów. Berber, perski, geometrycznie wzorzysty, prosty – to do ciebie należy komponowanie zgodnie z twoimi gustami.

8. Małe lampki.

Również do dekoracji korytarza, pomyśl o lampionach, świecach, świecznikach, girlandach świetlnych i innym dekoracyjnym oświetleniu. Rozproszyć je po obu stronach korytarza, aby stworzyć stonowaną atmosferę poprzez grę świateł.

stylowy i użyteczny korytarz

9. Ławka na kącik relaksacyjny.

Ławeczka, ławka, kanapa, wiszące krzesło – stwórz mały relaksujący kącik w swoim korytarzu! Jeśli lubisz na przykład czytać lub słuchać muzyki, ten kącik jest dla Ciebie. Kilka poduszek, warkocz i ładna roślina, a oto twoja przestrzeń do spędzania kokonu.

10. Duże lustro.

Raczej dekorować niż optymalizować długi korytarz, postawić na lustro. Bądź świadomy, że jeśli brakuje ci miejsca, duże lustro daje głębię do twojego pokoju i to jest prawdziwe dla każdego pokoju. Będziesz miał wrażenie, że korytarz jest jednocześnie powiększony i ozdobiony! Dla dodatkowej dekoracji, ubierz swoje lustro w girlandę światła.

11. Ramki.

Dzieła sztuki, zdjęcia rodzinne lub ślubne, plakaty – korytarz okazuje się być pomieszczeniem, w którym można pokryć ściany ramami. Więc za każdym razem, gdy przechodzisz przez korytarz, zatrzymaj się, aby je kontemplować i zapamiętać tę czy inną chwilę szczęścia.

12. Wzorzysta podłoga.

Jeśli od razu myślimy o dekoracji ścian (tapeta, farba, ramy, półki…), czasami zapominamy o podłodze. A jednak podłoga też ma prawo do renowacji, prawda? Więc odważysz się użyć wzorzystej podłogi, takiej jak ta powyżej, aby dodać odrobinę finezji do swojego korytarza.

pomysły naaranżacje korytarzy - stylowy i użyteczny korytarz

13. Elegancki parkiet.

Parkiet to również pomysł na dekorację korytarza. Elegancki i ciepły, przywraca twoją przestrzeń do życia. PVC, linoleum, parkiet, płytki… to ty decydujesz, jak pokryć podłogę.

14. Duże półki ścienne.

Niezbędne w dzisiejszym wystroju, półki ścienne są zarówno estetyczne jak i praktyczne. Cóż więc może być lepszego niż duża półka ścienna, taka jak ta powyżej, aby pokazać swoją najpiękniejszą dekorację?

15. Haki na płaszcze i inne wieszaki ścienne.

Aby zoptymalizować przestrzeń swojego długiego korytarza, pomyśl o zamocowaniu kilku ładnych kołków na ścianach. Będziesz mógł powiesić ubrania, torby, ale także kosze lub kapelusze do dekoracji przestrzeni.

16. Zieleń.

Nie można przegapić zieleni! Ułóż kilka roślin w ładnych doniczkach, aby zaprosić naturę do swojego korytarza. Rośliny tłuszczowe, rośliny opadające, bukiety kwiatów, kwiaty suszone – wykorzystaj ich piękno!

17. Skrzynie do przechowywania.

Jeśli korytarz znajduje się w ciągłości stosunkowo wąskiego wejścia, sprytne może być zainstalowanie wielu małych skrzynek w nadstawce, jak powyżej, do przechowywania np. butów i torebek.

18. Dobre oświetlenie.

Oświetlenie odgrywa ważną rolę we wnętrzu. W korytarzu należy zainstalować odpowiednie oświetlenie, aby dodać fantazji do przestrzeni lub odwrotnie, stworzyć stonowaną atmosferę. Reflektory punktowe, kinkiety, lampy wiszące lub podłogowe bawią się kształtem, natężeniem i kierunkiem światła.

19. Ściana do rysowania dla twoich dzieci.

Jeśli masz dzieci, będą zachwycone mogąc rysować na gigantycznej ścianie do rysowania! Dzięki specjalnej farbie, pokryj jedną lub więcej ścian swojego korytarza i daj swoim dzieciom godziny i godziny bazgrołów. Będą szczęśliwe!

20. Minimalistyczna dekoracja.

Wreszcie, dla zwolenników minimalistycznego stylu, czasami nie potrzeba wiele, aby stworzyć piękną przestrzeń. W swoim korytarzu postaw wszystko na piękne światło, kolor ścian i podłogi. Ładna roślina w dekoracyjnym akcencie i tyle!