Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 31, 2021 in Wnętrza |

Przegrody szklane oraz ścianki odgradzające – jakie mają zalety?

Przegrody szklane to znane od lat rozwiązanie, które pojawia się przede wszystkim w nowoczesnych biurowcach. Sprawdzały się w biurach obsługi klienta, skutecznie umożliwiając jednoczesne rozmowy dziesiątek pracowników. Stosowane do organizacji przestrzeni, nie wymagały wielkich remontów i ogromnych nakładów finansowych. Dzisiaj służą również jako ścianki odgradzające w sklepach czy urzędach. Żyjąc w czasach zmagań z pandemią koronawirusa, wykorzystujemy je także do ochrony przed jego rozprzestrzenianiem. W naszym artykule znajdziesz wszystko, co warto o nich wiedzieć.

Ścianki szklane to rozwiązanie dotychczas pojawiające się przede wszystkim w biurowcach. Dzięki nim bez olbrzymich nakładów czasu i pieniędzy możliwa była sprawna reorganizacja przestrzeni. Prezentują się minimalistycznie, pozwalając tym samym osiągnąć estetyczny efekt. Co istotne, przegroda szklana może mieć naniesione logotypy lub wybrane wzory, tym samym daje przedsiębiorcy możliwość personalizacji wybranej przestrzeni i nadania jej indywidualnego charakteru. Poznaj jej inne zalety.

Ścianki szklane

Szklane ścianki odgradzające – zalety

Nie ulega wątpliwości, że przed opanowaniem świata przez wirusa Sars-CoV-2, ścianki odgradzające służyły przede wszystkim sprawnemu podziałowi przestrzeni biurowej. Od ponad roku używamy je również w zupełnie nowy sposób. Postawione w hotelach, sklepach czy urzędach, stanowią barierę dla drobnoustrojów i ograniczają przekazywanie choroby z osoby na osobę. Co istotne, ich inwazyjności jest stosunkowo niewielka, a więc nie przeszkadzają w swobodnej rozmowie i nie ograniczają widoczności.

Dlaczego ścianki szklane od zawsze były tak chętnie wybierane przez przedsiębiorców? Przede wszystkim warto podkreślić, że pozwalają zachować dostęp do światła naturalnego. W przeciwieństwie do standardowych ścianek działowych, nie zmniejszają optycznie przestrzeni i nie sprawiają, że stają się ciemne i nieprzyjemne. Można swobodnie wydzielić mniejsze pomieszczenie z dużej przestrzeni, zachowując warunki sprzyjające pracy i dobremu samopoczuciu. Co istotne, dostęp do światła naturalnego wpływa również korzystnie na zużycie prądu, co przekłada się na niższe koszty stałe przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy doceniają szklane ścianki odgradzające, ponieważ skutecznie ograniczają hałas. Tym samym sprawiają, że praca w biurach obsługi klienta jest komfortowa zarówno dla dzwoniącego, jak i doradzającego mu pracownika. Skuteczne tłumienie dźwięków sprawdza się również wtedy, gdy na dużej przestrzeni chcemy wydzielić mniejsze pomieszczenie służące do narad i istotnych rozmów, w których udział biorą całe zespoły. To z pewnością korzystnie wpływa na organizację działania firmy.

Z praktycznego punktu widzenia należy również podkreślić, że przegrody szklane są łatwe do utrzymania w czystości. Nietrudno zauważyć, że są lepsze niż tradycyjne rozwiązanie. Nie wymagają bowiem inwestycji w specjalne środki do mycia lub pokrywania specjalistyczną farbą, która będzie odporna na ścieranie. Potrzebują wyłącznie płynu do mycia szyb, który pozwoli zachować je w dobrej kondycji.

Ścianki szklane

Ścianki odgradzające – gdzie się sprawdzają?

Przegrody szklane to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do właścicieli biur, którzy chcą sprawnie podzielić przestrzeń bez negatywnego wpływu na jej estetykę i funkcjonalność. Odkąd mierzymy się z pandemią nowego koronawirusa, wiemy także, że sprawdzają się, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Mogą także sprawdzić się w domach. Coraz chętniej wybieramy je jako sposób na podział przestrzeni pomiędzy salonem a jadalnią. Doceniamy je ze względu na fakt, że nie zmniejszają optycznie posiadanej przestrzeni, ale sprawnie ją porządkują.