Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2020 in Wnętrza |

Ozdabianie kolorem żółtym

Kolor żółty cieszy się w mieszkaniach niezwykle dużą popularnością. Podajemy zatem kilka niesamowitych wskazówek, jak odświeżyć dom za pomocą tej barwy. Kolor słońca i stokrotek rozjaśnia ciemne pokoje i tchnie ciepło w zimne przestrzenie.

 

Aby uzyskać elegancki charakter, dodaj czarno-białe meble z mocnymi sylwetkami do pokoju oprócz koloru żółtego. Prosta kolorystyka bieli, miękkiej żółci i czerni tworzy ponadczasowy wygląd tego pokoju. Jasnożółte ściany nadają kojący ton. Bardzo przyjemne jest również łączenie wesołych kolorów, takich jak miękkie zielenie i żółcie.

Piękna kombinacja jest niebieska z żółtą. Doda klasycznego francuskiego stylu do każdej przestrzeni, szczególnie dzięki wzorom, które obejmują motyw łabędzia, paski, drobne kwiatowe nadruki i szachownice.
Zasłony, urządzenia i ręczniki kuchenne w musztardowo-żółtym kolorze z rustykalnymi szafkami (powszechne w wielu wspólnotach mieszkaniowych) mogą nadać kuchni śródziemnomorskiej atmosfery. Połącz kilka mozaikowych płytek z czerwonymi, niebieskimi i pomarańczowymi na ścianie, aby naprawdę się poczuć! Narzuta, zasłony i żyrandol inspirowane motywami kwiatowymi nadają sypialni romantycznego charakteru.
Odważny promień słonecznej żółci można przynieść z akcentującym dywanem lub dziełem sztuki.

W przypadku pokoju wielofunkcyjnego lub sypialni dla dziecka użyj żółtego w innych podstawowych kolorach. Dzieci w każdym wieku lubią jasne kolory, a ta paleta może być używana przez wiele lat.
Żółte podłoże na półkach sprawi, że książki będą się wyróżniać na niestandardowej półce. Połącz ciepłe odcienie żółtego, złotego i mandarynkowego, aby nadać pomieszczeniu wyrafinowany i elegancki wygląd. Ściany, podłoga są neutralne w odcieniach bieli i kremu (jak większość mieszkań). Żółta tapicerka, poduszki i grafika dodają nieco koloru, ale zachowaj bogactwo i elegancję.
Jedną z najlepszych cech koloru żółtego jest to, że świetnie komponuje się z prawie każdym innym kolorem – białym, pomarańczowym, zielonym, różowym, niebieskim i brązowym. Jeśli więc chcesz powiększyć przestrzeń, zastanów się nad tym przyjemnym kolorem!