Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 16, 2021 in Wnętrza |

Pralka idealna – ranking najlepszych modeli

Mało kto wyobraża sobie dzisiaj życie bez pralki. Towarzyszy nam ona każdego dnia, jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Jej zakup wcale nie jest łatwy, zwłaszcza, ze na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli. Producenci wprost prześcigają się w wymyślaniu nowych funkcjonalności, które mają ułatwić nam codzienne obowiązki. Jaką pralkę wybrać?

Dobra pralka- jakie cechy powinna posiadać?

Dzisiejsze pralki automatyczne są urządzeniami, które znacząco ułatwiają i usprawniają nam codzienne, domowe obowiązki. Nic więc dziwnego, że większość z nas dokłada wszelkich starań, by wybrana pralka miała wszystko to, czego możemy potrzebować. Jakie cechy powinna mieć dobra pralka? Przede wszystkim, powinna mieć co najmniej kilka programów, które będą dostosowane do różnych ubrań. Najczęściej jest to program do prania codziennego, do prania pościeli, jeansów, ciemnych ubrań, a także programy np. do prania dziecięcych ubranek. Oprócz wyboru programu, istotne jest także, by pralka miała opcję prania szybkiego. Nie zawsze przecież mamy możliwość spędzenia kilku godzin na praniu. Szybkie programy doskonale nadają się do łatwego i efektywnego odświeżenia ubrań.

Pralka ładowana od góry czy od frontu?

Wybierając pralkę, należy w pierwszej kolejności zdecydować się, czy ma to być pralka ładowana od frontu, czy może pralka ładowana od góry. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Pralka ładowana od frontu jest postrzegana częściej jako bardziej nowoczesna, poza tym wygląda atrakcyjnie wizualnie. Jej zaletą jest fakt, ze wiele modeli nadaje się pod zabudowę. Minusem natomiast jest fakt, że aby włożyć i wyjąć ubrania, konieczne jest schylanie się. Pralki ładowane od góry natomiast tego nie wymagają, ale za to nie nadają się pod zabudowę. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w małych łazienkach, w których nie ma miejsca na pralki ładowane od frontu. Zarówno wśród pralek ładowanych od góry, jak i od frontu z łatwością znajdziesz wiele modeli, które warte są uwagi.

Ranking najlepszych pralek

Rankingi dostępne w sieci pokazują nam najlepsze pralki do kupienia, które naprawdę warto wziąć pod uwagę. Przyjrzyjmy się modelom, które znacząco wyróżniają się na tle innych.

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

W rankingu z roku 2020 absolutny prym wiodła pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect. Nic w tym dziwnego, bo poziom jej zaawansowania jest naprawdę warty uwagi. Tym, co cechuje ten model jest przede wszystkim wysoka niezawodność i jakość wykonania podzespołów. Główną zaletą tej pralki jest fakt, że zamiast naszpikowania niepotrzebnymi funkcjami, posiada ona naprawdę przydatne udogodnienia, które będą stosowane na co dzień. Zdecydowanie najbardziej docenianą funkcją jest możliwość dorzucenia ubrań do pralki nawet w trakcie prania. jest to możliwe dzięki opcji Start/Pauza. Przydatną opcją jest także program, który ma na celu zmniejszenie zagnieceń, a więc ułatwienie późniejszego prasowania. Oprócz tych funkcjonalności, ta pralka posiada cały szereg innych, warto więc wziąć ją poważnie pod uwagę.

Whirlpool EFWSG61283BVPL

Kolejnym rozwiązaniem, które cieszy się niemałym zainteresowaniem jest pralka Whirlpool EFWSG61283BVPL. Tym, co sprawia, że wyróżnia się ona na tle innych modeli jest przede wszystkim doskonały stosunek jakości do ceny. Pralka kosztuje naprawdę niewiele, a oferuje mnóstwo funkcjonalności. Wymienić można np. technologię 6-ty zmysł, która pozwala na automatyczne dopasowanie parametrów cyklu prania do wielkości i rodzaju wsadu. Dzięki temu istnieje znacznie mniejsze ryzyko zniszczenia ubrań. Oprócz tej funkcjonalności, warto podkreślić także znaczenie programu Colours 15. Program ten efektywnie dba o ochronę koloru pranych ubrań, dzięki czemu pozostają one jak nowe przez dłuższy czas.

Jakie pralki ładowane od góry warto wziąć pod uwagę?

Wśród pralek ładowanych od góry również na pierwszy plan wysuwa się kilka modeli, które cechują się wyjątkowymi funkcjonalnościami, ułatwiającymi wypełnianie codziennych obowiązków. Poznaj dwie najlepsze pralki ładowane od góry, które warto wziąć pod uwagę.

Whirlpool AWE 4519/P

Faworytem wśród pralek ładowanych od góry jest Whirlpool AWE 4519/P. Ma pojemność 5 kg, co sprawdzi się w przypadku singla czy pary. Klasa energetyczna A+ pozwala na większe oszczędności, a funkcja Clean+ zapewnia efektywne usuwanie nawet najbardziej uporczywych plam. Pralka posiada także szybki program pozwalający na błyskawiczne odświeżenie ubrań nawet w 15 minut. Whirlpool AWE 4519/P to pralka idealna dla zabieganych i ceniących sobie prostotę i wygodę.

Electrolux EWT11262ILW

Kolejnym modelem godnym uwagi jest Electrolux EWT11262ILW. Pralka ta wyposażona jest w specjalną technologię zabezpieczenia ubrań przed uszkodzeniem. Podczas prania czas jego trwania i ilość pobieranej wody jest dobierana do załadunku, dzięki czemu możliwa jest oszczędność czasu, energii i wody. Pralka posiada specjalny certyfikat Woolmark, który gwarantuje efektywne i w pełni bezpieczne pranie ubrań z wełny.