Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 17, 2020 in Wnętrza |

Deska warstwowa

Ogrzewanie podłogowe to niezwykle wygodne i zyskujące sobie na popularności rozwiązanie, coraz chętniej stosowane przez Polaków podczas wykończania wnętrz. Nic dziwnego ponieważ wielu z nas lubi chodzić bez kapci, a nie ma nic gorszego niż wejście w zimowy wieczór bosą stopą na zimną podłogę. Ogrzewanie podłogowe najchętniej stosowane jest w pomieszczeniach z kafelkami, takich jak łazienki. Jednak coraz częściej decydujemy się na nie także w innych przestrzeniach, stąd często pojawiające się zagadnienie deski warstwowe na ogrzewanie podłogowe . Wiele osób obawia się czy takie połączenie jest w ogóle możliwe.

 

Jak najbardziej tak! Współczesna mnogość materiałów budowlanych sprawia, że większość technologii możemy ze sobą w efektywny sposób łączyć. Z pomocą przychodzą nam sami producenci podłóg, którzy na swoich produktach jasno określają ich parametry. Warto zapoznać się z uwagami producenta wybierając produkt, który chcemy zastosować w naszym mieszkaniu. Znajdziemy tam jasne informacje czy dana podłoga nadaje się od wykorzystania razem z ogrzewaniem podłogowym. Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej sposób nie tylko na miejscowe dogrzanie powierzchni, ale bywa coraz częściej stosowane jako jedno z głównych źródeł ciepła w domu – dlatego nie ma się co dziwić, że producenci tworzą niemal wszystkie typy podłogi przygotowane odpowiednio pod to rozwiązanie.

 

Deski warstwowe to bardzo popularna w Polsce alternatywa dla kosztownego rozwiązania litej deski połogowej. Dzięki desce warstwowej zyskujemy piękny wygląd drewna przy równoczesnej oszczędności pieniędzy. Deska warstwowa jest zdecydowanie tańsza, a jej poszczególne warstwy mają różne właściwości dzięki, którym możliwe jest zastosowanie tego typu podłogi także w pobliżu źródła ciepła, jakim bez wątpienia jest ogrzewanie podłogowe. Jednak pamiętajmy o sprawdzeniu parametrów dla danego produktu, na który chcielibyśmy się zdecydować, tak abyśmy mogli cieszyć się wytrzymałością i funkcjonalnością naszej podłogi przez długie lata.