Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 23, 2019 in Wnętrza |

Pojemne szafy do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

W przedpokoju musi być szafa. To podstawowy element wyposażenia tego pomieszczenia. Dobierając odpowiednią szafę, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów, między innymi wielkość przedpokoju, a także rodzaj drzwi wejściowych. Przedpokoje bowiem mają zazwyczaj niewielki metraż. Z uwagi na to, że jest to pomieszczenie mało ustawne i ciężkie do zagospodarowania, najbardziej praktycznym pomysłem wydają się pojemne szafy wnękowe, wykonywane na wymiar. Są to szafy przesuwne, które można wyposażyć w siedzisko.

Pojemne szafy do przedpokoju to idealny sposób na zachowanie porządku i ładu w tak niewielkim pomieszczeniu. Taka szafa to praktyczny mebel mający za zadanie pomieścić okrycia wierzchnie zarówno domowników jak i gości, a przy tym nie utrudniać swobody poruszania się.

Funkcjonalność i pojemność to wyróżniki właściwej szafy dla Ciebie

Szafa do przedpokoju powinna być funkcjonalna i pojemna. Muszą znaleźć się w niej łatwo dostępne wieszaki, a także półki na obuwie. Zdarza się, że szafy do przedpokoju wyposażone są także w szuflady, gdzie chowa się szaliki i rękawiczki. W szafie do przedpokoju przyda się również górna półka lub opuszczany drążek na odzież, tak zwany pantograf.

Szafa w przedpokoju może być wyposażona w skrzydła drzwiowe, które są otwierane uchylnie, są przesuwne lub łamane. Przy przestronnym przedpokoju najlepiej zaprezentuje się wolnostojąca szafa drewniana, która wyposażona jest w otwierane uchylnie drzwi. Szafa do przedpokoju z drzwiami łamanymi wymaga znacznie mniej miejsca, dzięki czemu sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. Takie drzwi składają się już w momencie otwarcia.

Wybierając szafę z drzwiami przesuwnymi należy pamiętać o dwóch ułożonych obok siebie prowadnicach. Prowadnice są ważne jeszcze przed montażem szafy, gdyż trzeba wziąć je pod uwagę zanim jeszcze określi się głębokość szafy. Sprawdź ofertę szaf do przedpokoju w sklepie meble.pl i wybierz taką, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przedpokoju.