Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 29, 2021 in Wnętrza |

Czy rolety zewnętrzne to konieczność czy zbędny wydatek?

Jeszcze jakiś czas temu rolety zewnętrzne Szczecin były kojarzone z luksusem i bogactwem, poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Dziś rolety z napędem są bardzo przystępne cenowo, a ci, którzy już je mają, twierdzą, że była to jedna z bardziej trafionych inwestycji.

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Dla wielu ludzi rolety zewnętrzne są synonimem bezpieczeństwa, ale także wygody użytkowania. Nowoczesne piloty do rolet pozwalają sterować nimi z wnętrza domu. Najnowsze systemy automatyki domowej podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej, dosłownie, umożliwiając sterowanie roletami z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, ze smartfona lub innego urządzenia z dostępem do Internetu. Dzięki automatyzacji każdy może otwierać i zamykać rolety bez dotykania ich, a nawet przebywania w ich pobliżu. Z wygodnego krzesła, salonu, a nawet łóżka można wpuszczać strumienie naturalnego światła i świeżego powietrza lub całkowicie blokować ostre światło dzienne i hałas z zewnątrz.

Bezpieczeństwo i spokój

Każdy z nas chce czuć się w domu bezpiecznie, a w dobie covidowej rzeczywistości dom stanowi swego rodzaju azyl. Zewnętrzna ochrona okien często jest wykonana z wytrzymałego aluminium, pokrytego emalią odporną na ścieranie. Zaprojektowano jest tak, aby wytrzymały każde warunki pogodowe, od palącego upału, poprzez ulewny deszcz, grad, aż po zamiecie śnieżne. Automatyczne rolety są bardzo wygodne i stają się standardem. Coraz więcej nowych domów jest wyposażonych w takie właśnie osłony okien i drzwi. Silnik napędzający rolety jest dyskretnie ukryty i bezgłośnie dosuwa do siebie i rozsuwa lamele wzdłuż pionowych szyn bocznych. Można je zatrzymać w dowolnym momencie, aby zablokować lub wpuścić tyle naturalnego światła i świeżego powietrza, ile tylko się chce. Warto także wspomnieć o tym, że można rolety wyposażyć w przełącznik naścienny.

Czy rolety zewnętrzne są drogie?

Biorąc po uwagę fakt, ile wydatków generuje budowa nowego domu, to zakup rolet zewnętrznych nie jest wielkim wydatkiem. Na osłony okiem trzeba także spojrzeć z nieco innej perspektywy, mianowicie żaluzje z napędem stanowią rozwiązanie wielu powszechnych czynników, które zwiększają rachunki za energię i koszty utrzymania. Pozwalają kontrolować temperaturę w domu, utrzymując ciepło w domu zimą, zmniejszając dopływ ciepła latem i zapraszając do domu naturalne światło i powietrze przez cały rok. Wielu użytkowników podkreśla, że rachunki za energię są mniejsze, ponieważ urządzenia grzewcze i chłodzące działają wydajniej. Można więc potraktować rolety zewnętrzne jako naprawdę dobrą inwestycję, która w krótkim czasie się zwróci.