Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2020 in Wnętrza |

Co to jest lampa bez kabla?

Czasami rozmieszczenie punktów elektrycznych w mieszkaniu jest wyjątkowo niedostateczne. I korzystanie z biurka ustawionego w miejscu oddalonym od gniazdka bywa niemożliwe. To samo dotyczy fotela, który idealnie nadaje się do czytania książek, ale wieczorem ogólne światło nie jest na tyle mocne, by można było z niego skorzystać.

Lampa bez kabla

Wtedy warto skorzystać z podpowiedzi, jakie podsuwa internet i rozejrzeć się za produktem, który można zastosować w każdym miejscu w domu. Lampa bez kabla jest to idealne rozwiązanie w takich sytuacjach. Są to urządzenia elektryczne , które dzięki wbudowanemu wydajnemu akumulatorowi, mogą być użytkowane poza siecią elektryczną. Dzięki jej uniwersalności może być wykorzystywana w każdym miejscu w domu, nie tworzy plątaniny kabli i nie trzeba ciągnąć przez całą długość pokoju przedłużacza. Lampy tego typu mają wiele innych funkcji. Między innymi mogą służyć za ładowarkę do innych urządzeń elektrycznych. Natomiast włączanie, wyłącznie i ściemnianie może być wykonywane przy pomocy gestów. Regulacja głowicy przebiega, jak u innych lamp zasilanych kable, kwestia tylko wyboru odpowiedniego urządzenia. Natężenie światła dostępne dzięki lampom wynosi od 25 do 800 lumentów, w tym normalna moc świecenia osiągalna jest już przy 400 lumenach i w takim trybie pracy możliwości akumulatora są najlepiej wykorzystywane.

Jakie lampy bez kabli stosuje się w ogrodzie?

Lampy bez kabli są wykorzystywane bardzo często do oświetlenia zewnętrznego. Są to tak zwane lampy solarne, które swoją energię zawdzięczają promieniom słonecznym. Doskonale sprawdzają się w ogrodach, idealnie podświetlając nietypowe rośliny , które w zimnym świetle lamy wyglądają zjawiskowo. Kilka takich lamp zapewnia nawet użyteczne oświetlenie ogrodu, które można wykonać, nie demolując trawników i kostki na podjeździe. Ilość światła jest wystarczająca do nocnych spacerów po ogrodzie. Występują w różnych kształtach i wielkościach, dlatego do każdego ogrodu można wybrać odpowiednie oświetlenie.