Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 27, 2022 in Wnętrza |

Trwałe meble na lata – poznaj markę Naturestyle!

Meble do domu i ogrodu to nie tylko użytkowy element wyposażenia, ale również istotna część aranżacji naszej przestrzeni. Powinny być więc nie tylko trwałe, ale również cieszyć nasze oko. Czy drewno dobrze sprawdzi się w obu tych rolach?

1. Trwałe meble – czyli jakie?

2. Meble drewniane do domu – dlaczego warto się zdecydować?

3. Meble z drewna Naturestyle – największe zalety

4. Meble ogrodowe z drewna i rattanu – idealne wykończenie do każdego domu

Trwałe meble – czyli jakie?

Wyposażając mieszkanie oczekujemy, że zakupione meble i inne sprzęty posłużą nam przez lata, a w czasie ich użytkowania będą prezentować się co najmniej dobrze, nawet pomimo upływu czasu. Warto zwrócić uwagę na to, by wybrane modele były wykonane z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne, łatwego w utrzymaniu w czystości, a także dobrze komponującego się z innymi elementami aranżacji, zarówno pod względem kolorów, jak i tekstur. Trwałe meble to przede wszystkim pewność braku zarysowań, odparzeń czy blaknącego koloru.

Meble drewniane do domu – dlaczego warto się zdecydować?

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów mebli do domu są te wykonane z litego drewna. To najbardziej klasyczny materiał, który świetnie sprawdzi się w różnych aranżacjach, począwszy od stylu skandynawskiego, a skończywszy na wnętrzach industrialnych. Meble z drewna są bardzo plastyczne pod kątem dobierania do nich dodatków i innych elementów wyposażenia. Świetnie współgrają z innymi materiałami, jak metal, szkło, wiklina czy rattan. Zarówno w ciemnych, jak i jasnych kolorach pozwolą nam na stworzenie wyjątkowego, pięknego wnętrza, w którym faktycznie poczujemy się jak w domu. Co więcej, wybierając drewno możemy niejako rozszerzyć aranżację także na nasz ogród, co pozwoli uzyskać płynne przejście w wyposażeniu tarasu oraz pomieszczeń wewnątrz budynku. Dzięki zunifikowanej palecie barw i materiałów uzyskamy jednolity, elegancki design, który każdego dnia będzie cieszył nasze oczy.

Meble z drewna Naturestyle – największe zalety

Meble wykonane z drewna wcale nie muszą wyglądać jak z poprzedniej epoki. Jest to materiał bardzo plastyczny, z którym zdolny rzemieślnik jest w stanie zrobić wiele niesamowitych rzeczy. Współczesne meble z drewna Naturestyle cechuje unikatowy, nowoczesny design, który świetnie sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach wykonanych w stylach nawiązujących do przeszłości (prowanslalski, retro, vintage), jak i nowoczesnych (industrialny, minimalistyczny). Materiał ten będzie świetnie współgrać także z tworzywem sztucznym, metalem oraz szkłem, które często tworzą różnego rodzaju wstawki czy zdobienia w sprzętach wykonanych z drewna. Co więcej, Naturestyle to także trwałość i niezawodność, w związku z czym wybrane z tej linii meble posłużą nam przez długie lata.

Meble ogrodowe z drewna i rattanu – idealne wykończenie do każdego domu

Jeżeli planujemy wyposażyć dom lub mieszkanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz taras lub ogródek również będą niedługo potrzebować odrobiny uwagi. W zależności od tego, czy mamy gdzie przechowywać wyposażenie ogrodowe poza sezonem, warto zdecydować się na sprzęty z drewna lub rattanu. Te pierwsze będą całoroczne, w związku z czym – po uprzedniej impregnacji ich powierzchni – nie będziemy musieli przenosić ich pod dach na zimę. Są dostatecznie ciężkie by oprzeć się nawet silnemu wiatrowi, a drewno naturalnie posiada dużą odporność na różnorodne warunki atmosferyczne. Z kolei meble rattanowe to opcja dla osób, które mają gdzie przechować sprzęt w okresie jesienno-zimowym. Ich zaletą jest o wiele mniejsza waga, jednak rattan jest materiałem zbyt delikatnym, by był w stanie przetrwać zimę bez uszkodzeń.