Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2020 in Wnętrza |

Jak zaaranżować sufit?

Wchodząc do pomieszczenia badamy wzrokiem powierzchnie na poziomie naszej głowy oraz niższe. Dopiero na końcu obserwujemy sufit, który należy do bardzo ważnych części mieszkania. Najczęściej ma on kolor biały do którego przywykliśmy przez uwarunkowania kulturowe. Może on natomiast w łatwy sposób zmienić wnętrze, nadając mu charakteru i podkreślić najważniejsze walory. Dowiedz się, jak zaplanować wygląd sufitu tak, aby spełniał swoje funkcje i jednocześnie miał ciekawą formę. Dowiedz się jak tego dokonać w łatwy sposób, bez dużych wydatków i niepotrzebnych kosztów.

Aranżacja sufitu w salonie – na co warto postawić?

Kluczową kwestią w pracy nad wykończeniem sufitu jest oświetlenie. Przyjmując, że cały wygląda na czysty i równy, to właśnie światło może dokonać diametralnej zmiany w odbiorze całego lokalu. Czy wiesz jakie będzie najlepsze dla Ciebie? Ciężkie żyrandole odeszły w zapomnienie w zamian za światła ledowe, które mają się coraz lepiej. W miejscu, takim jak salon, warto jest postawić na światło punktowe, które eksponuje części wnętrza oraz pomaga w organizacji, na przykład przydaje się podczas czytania. Warto oświetlić miejsca często oblegane, które są zarówno punktem skupienia domowników, jak i gości. Aranżacja sufitu w salonie to zadanie niezwykle trudne, za sprawą wielu opcji wyboru. Można skupić się na halogenach i ledach, które znakomicie wpisują się w nowoczesną sztukaterię. Gipsowe gzymsy mogą ozdobić sufit w sposób unikalny, odznaczający się od klasycznych wnętrz. Ukrycie światła ledowego za gipsowymi formami to świetny pomysł na połączenie nowoczesności z klasyczną formą zdobienia wnętrz. Zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza i zaaranżuj przestrzeń w myśl własnego gustu i potrzeb. To prostsze niż myślisz.

Aranżacja sufitów w pozostałych pomieszczeniach

Niezależnie, czy mowa o suficie w kuchni, łazience, pokoju dziennym, czy przedpokoju. Wszędzie obowiązują nas te same zasady, a liczba możlwiości motywuje do działania i zmiany własnego lokum. Grunt to odpowiednie nastawienie i szukanie inspiracji. Powodzenia!