Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2020 in Wnętrza |

Wanna czy prysznic- co tańsze

Kiedy zastanawiamy się jak urządzić łazienkę, musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę metraż. W małej łazience sprawdzi się lepiej kabina prysznicowa niż okazała wanna. Jeśli jednak umiejętnie zaplanujemy przestrzeń, wanna może być równie dobrym rozwiązaniem. Wiele osób zastanawia się co wybrać, wanna czy kabina prysznicowa?

 

Oprócz metrażu, ważną kwestią jest koszt zakupu i montażu. Przyjęło się uważać, że kabina jest mniej kosztowna, ale pytanie czy wanna czy prysznic, co tańsze, zależy od wielu czynników.
Na rynku znajdziemy zarówno drogie kabiny prysznicowe, jak i w umiarkowanych cenach. To samo tyczy się wanny. Kwestia tego jaka wanna czy kabina prysznicowa będą korzystnie cenowo zależy od marki, rodzaju użytego materiału i udogodnień. Wanna z hydromasażem będzie droższa niż tradycyjna.

Kiedy nie wiemy czy wanna, czy prysznic, co tańsze możemy zastanowić się, czy dodatkowe funkcje, które podbijają cenę, będą nam faktycznie przydatne. Jeśli nie zależy nam na luksusie, wybór tańszego produktu jest oczywistością.
Innym ważnym parametrem, który bierze się pod uwagę podczas zakupów, jest oszczędność wody. Kabina prysznicowa nie generuje dużego zużycia wody w porównaniu do kąpieli w wannie, ale wiele zależy od nawyków domowników oraz tego ile jest osób w rodzinie.
Odpowiedź na pytanie czy wanna, czy kabina prysznicowa będzie lepsza nie jest jednoznaczna. Preferencje domowników, zasób portfela oraz metraż determinują dokonywanie wyboru. Rozważając czy wanna czy prysznic, co tańsze, nie możemy ślepo ulegać modzie. Dlatego zanim postanowimy urządzić łazienkę na wzór katalogowych zdjęć, powinniśmy zastanowić się, jakie rozwiązania w naszym przypadku będą najbardziej optymalne.