Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2020 in Wnętrza |

Designerska łazienka – jak zaprojektować designerską łazienkę?

Proste linie, czysty i minimalistyczny styl: oto wszystkie kody eleganckiej, współczesnej i designerskiej łazienki w 5 sztuczkach.

Wskazówka nr 1: zaufaj bieli.

Jeśli chcesz piękną łazienkę projektanta w swoim domu, ale wahasz się, jeśli chodzi o wybór koloru farby, biały jest idealnym kolorem dla łazienki projektanta! Poza elegancją i łatwością dopasowania, biel jest ponadczasowym kolorem, którym nigdy się nie zmęczysz nawet po kilku latach, niezależnie od tego, jaki ton wybierzesz. A ponieważ jest to tak miękki i szykowny kolor, pozwoli Ci subtelnie sublimować elementy dekoracyjne Twojej łazienki.

designerska łazienka

Wskazówka nr 2: unikaj używania zbyt wielu różnych materiałów.

Designerska łazienka to przede wszystkim łazienka, która musi być harmonijna. Aby uniknąć zmęczenia oczu i stworzenia wizualnej kakofonii, istnieje zatem prosta zasada: staraj się zachować w swoim pokoju jedność materiałów od podłogi do sufitu.
Dzięki temu twój pokój będzie przyjemniejszy, a ty będziesz miał wrażenie, że jesteś w prawdziwym małym kokonie. Aby wnieść odrobinę oryginalności, nie wahaj się wnieść odrobinę kontrastu z Twoimi meblami lub dekoracjami: czarna jednostka próżności, która podkreśli biel np. białej marmurowej podłogi i ścian.

designerskie łazienki

Wskazówka nr 3: preferuj dyskretne meble.

Zawsze w duchu harmonii, nie ma mowy o zagraceniu w górę twojej designerskiej łazienki z półkami i meblami wszelkiego rodzaju, na których skończyłbyś nieubłaganie piętrząc w górę całą kupę bezużytecznych przedmiotów.
Przejdź do rzeczy najważniejszych: wanna lub prysznic oraz eleganckie i dyskretne meble do przechowywania. To znaczy: niewidoczne (lub prawie niewidoczne) szafy i szuflady bez uchwytów, które otwierają się dzięki systemowi magnetycznego nacisku. W ten sposób twoje kremy i balsamy są idealnie uporządkowane i nic nie zakłóca twojego wzroku w pokoju.

łazienka designerska

Wskazówka nr 4: pomyśl o symetrii.

Aby nadać łazience designerski wygląd, istnieje prosta sztuczka: baw się liniami, aby stworzyć symetrię, która ładnie zharmonizuje Twoją łazienkę. Nie wahaj się zainstalować podwójnej umywalki i zamocować dwa identyczne lustra nad każdym z umywalek. Możesz oczywiście użyć dowolnego elementu swoich mebli lub dekoracji, aby spersonalizować i zorganizować swój pokój: lustra, światła, przedmioty dekoracyjne, takie jak świece lub ramy.
Dobrą stroną tej wskazówki jest to, że jest bardzo łatwa w użyciu: nawet jeśli nie masz zbytnich upodobań do dekoracji i niekoniecznie masz dużo kreatywności, jeśli chodzi o projektowanie łazienki, to bardzo łatwo bawić się symetrią: Twoja łazienka nabierze charakteru i będzie wyglądała na świadomie przemyślaną aranżację.

Wskazówka nr 5: nie zapomnij o oprawach oświetleniowych.

Styl projektowania jest często krytykowany za to, że jest trochę zbyt zimny lub surowy. Na szczęście, aby ozdobić łazienkę z prostymi, czystymi liniami, można zaufać oprawom oświetleniowym! Bez względu na to, jaki styl oświetlenia wybierzesz (oświetlenie sufitowe do oświetlenia bezpośredniego, czy małe oświetlenie pośrednie po obu stronach lustra? ), najlepiej zdecydować się na ciepłe oświetlenie, aby Twoja łazienka była bardziej przytulna.