Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2020 in Wnętrza |

Białe meble do przedpokoju Ikea czyli jak zaplanować przedpokój?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie ogląda się, wchodząc do mieszkania, dlatego użytkownicy bardzo starają się, żeby było nie tylko wygodne, ale i wyjątkowo ciekawie urządzone. Meble, jakie powinny się tam znajdować to przede wszystkim szafy, wieszaki, pojemniki na buty. Bardzo ważnym elementem wystroju jest odpowiednio oświetlone lustro.

Białe meble do przedpokoju Ikea

Ponieważ to bardzo często długie słabo oświetlone kiszki, warto zainwestować w białe meble do przedpokoju Ikea, które oferuje w bardzo szerokim asortymencie. Meble w takim pomieszczeniu powinny, charakteryzować się funkcjonalnością. Jest to warunek podstawowy, dlatego, że są jednocześnie szafami na aktualne ubrania oraz miejscem, gdzie przechowuje się na kolejne sezony. Należy zorganizować miejsce nie tylko na krótkie kurtki i palta, ale również na długie płaszcze. Pojemniki na buty powinny być tak zrobione, aby mieściły się pantofle, ale i wysokie buty typu oficerki. Warto wziąć pod uwagę ewentualną wizytę gości, dla których należy zaplanować miejsce na powieszenie okryć wierzchnich. Sklepy oferują meble w różnych konfiguracjach, dlatego warto obrać jeden styl i pod jego kątem gromadzić umeblowanie. Często, korzystając z pomocy stolarza, można zamontować szafy z przesuwnymi drzwiami, które doskonale nadają się do przechowywania odzieży.

Jakie meble są niezbędne w przedpokoju?

Decydując się na rodzaj mebli, należy uważać, aby nie przesadzić z ciężkimi, ciemnymi meblami, które przytłoczą pomieszczenie i w efekcie. W wyposażeniu przedpokoju podstawowym elementem jest wieszak na ubrania, najlepiej zamocowany do ściany, ze względu najmniejszą ilość. zajmowanego miejsca. Kolejnym sprzętem występującym we wszystkich przedpokojach są półki na buty, najczęściej ulokowane przy ścianie. Dość często występują jako zintegrowany mebel razem z ławą do siedzenia, na której można usiąść i włożyć buty. W przedpokoju warto stworzyć dodatkowe schowki w postaci pawlaczy, gdzie można schować wszystkie sezonowe rzeczy, tak by nie zajmowały niepotrzebnie miejsca.