Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2021 in Wnętrza |

Komfort pod prysznicem – jaki natrysk wybrać?

Nic tak nie poprawia humoru oraz nie dodaje energii jak odświeżający prysznic. Aby cieszyć się doskonałym komfortem podczas kąpieli, warto postawić na innowacyjne oraz przemyślane rozwiązania łazienkowe. Bardzo ważnym elementem pod prysznicem jest natrysk – równomiernie rozłożony strumień wody, dopasowany do naszych potrzeb będzie delikatnie masował skórę, przyczyniając się do rozluźnienia mięśni. Jaki system wybrać, aby zagwarantować sobie pożądany komfort?

Natrysk pod prysznicem – czy ma znaczenie?

Mogłoby się wydawać, że tak niepozorny element, jak natrysk pod prysznicem nie ma większego wpływu na codzienną kąpiel. Jednak każdy, kto chociaż raz w życiu brał prysznic w kabinie, która była wyposażona w natrysk dający za słaby, zbyt silny lub nierównomiernie rozproszony strumień wody, wie, że potrafi odebrać to radość z orzeźwiającego prysznica. Na jaki natrysk warto więc postawić? Do wyboru mamy trzy różne kształty – deszczownice okrągłe, owalne i kwadratowe. Modele okrągłe i owalne najczęściej mają niewielką średnicę – około 20 cm oraz montowane są na drążkach na ścianie. Natomiast deszczownice montowane na suficie najczęściej przyjmują kształty kwadratowe i potrafią mieć o wiele większe rozmiary – nawet do 60 cm średnicy, przez co prezentują się bardzo luksusowo. Co więcej, posiadają regulację, więc pozwalają na wybór między silnym strumieniem lub delikatnym i subtelnym, niczym deszcz.

Innowacyjne rozwiązania do łazienki

Aby zapewnić sobie komfort pod prysznicem nie można ograniczyć się tylko do deszczownicy, ale warto zainwestować w cały zestaw prysznicowy. Jak wiadomo, zadaniem natrysku górnego jest zamontowanie go na stałe w konkretnym punkcie, tak aby ograniczyć konieczność trzymania słuchawki w ręku podczas brania prysznica. I chociaż bez wątpienia jest to bardzo wygodne i pozwala na relaksująca kąpiel, jednak niekiedy dodatkowa słuchawka prysznicowa okazuje się nieoceniona – między innymi podczas płukania długich włosów.