Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2019 in Luźne tematy |

Flores – 4 największe atrakcje wyspy

Indonezja zachwyca niesamowitymi widokami, niebanalną kuchnią oraz sympatycznymi, radosnymi mieszkańcami. Jest to największy kraj wyspiarski na świecie, który rozciąga się na setki tysięcy wysp i wysepek, z których większość jest niezamieszkała. Duże wyspy, takie jak Bali, Jawa czy Flores, zapewniają turystom malownicze widoki i wspaniałe atrakcje. Przedstawiamy cztery miejsca, które warto zobaczyć podczas wizyty na indonezyjskiej wyspie Flores!

1. Park Narodowy Kelimutu

Park Narodowy Kelimutu to ogromny teren, którego centrum stanowi wulkan o wysokości prawie 1700m n.p.m. Rozległe lasy oraz sam wulkan stanowią punkt obowiązkowy wizyty na wyspie Flores. Kilkugodzinny trekking na szczyt wulkanu wynagradza nam widok lazurowej wody jeziora wulkanicznego. Planując wyjazd do państwa Indonezja co warto zobaczyć powinniśmy wiedzieć już wcześniej – Kelimutu z pewnością należy do takich miejsc!

2. Plaża Koka

Koka Beach to wyjątkowa plaża na wyspie Flores. Zielone wzgórza “wpadają” do lazurowej wody, co przypomina nam widoki znane z europejskich państw bałkańskich. Biały piasek oraz niewielkie skalne wysepki są jednak dodatkowym, malowniczym atutem tego miejsca. Plaża ta okrzyknięta została mianem najpiękniejszej plaży na wyspie.

3. Jaskinia Rangko

Wycieczka do jaskini Rangko z pewnością jest punktem obowiązkowym wizyty na Flores. Główną atrakcją jest podziemny zbiornik wodny z idealnie błękitną wodą, w którym można pływać. Duże zasolenie zbiornika sprawia, że człowiek niemal sam unosi się na wodzie. Atrakcja ta jest dostępna dla turystów, jednak dojazd do niej na własną rękę może być nieco problematyczny, co jest powodem wysokiego zainteresowania usługami lokalnych przewodników.

4. Okoliczne wysepki

W niewielkiej odległości od brzegów Flores znajduje się kilkanaście małych wysepek, na które możemy dostać się podczas zorganizowanych rejsów. Te bezludne wyspy stanowią niesamowite dopełnienie wyjazdu do Indonezji – znajdziemy tutaj wspaniałe wzgórza, malownicze plaże i lazurowe wody, odpoczniemy od zgiełku kurortów i przeżyjemy wspaniałą przygodę w otoczeniu wyjątkowych widoków.