Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2019 in Wnętrza |

Jak ułatwić prasowanie ubrań?

Porządki domowe zajmują stosunkowo dużo czasu. Pranie odzieży i tkanin, a następnie prasowanie tego wszystkiego wpisuje się w naszą codzienną rutynę. Szczególnie jest to czasochłonne zajęcie przy kilkuosobowej rodzinie. Prasowanie czasami zajmuje nam niekiedy całe godziny i często nie należy do najprzyjemniejszych czynności spędzania czasu.

 

Jednak istnieją sposoby, aby je znacznie ułatwić i przyspieszyć. Odpowiedni sprzęt do prasowania to podstawa. Dobrze wybrane żelazko i deska to narzędzia, które posłużą nam przez długie lata. Kupując deskę zwróć uwagę na konstrukcję i materiał, z którego jest wykonana. Powinna być stabilna, posiadać regulację wysokości i specjalny stojak na żelazko. O ile z wyborem deski poradzimy sobie dosyć szybko, o tyle wybór żelazka może być problematyczny. Ich wybór jest ogromny, na rynku dostępne są żelazka tradycyjne, bezprzewodowe, posiadające dodatkowo różne funkcje.

 

Najlepsze żelazka posiadają dużą moc, najlepiej 2400 W, są ciężkie, mają zamontowany spryskiwacz i śliską stopkę. Wszystkie te funkcje sprawią, że prasowanie będzie szybsze i skuteczniejsze. Idealnym uzupełnieniem sprzętów do pracowania jest parownica do ubrań. Szybko i bezpiecznie wygładzi zagniecenia bez użycia deski do prasowania. Sprawdzi się przy cienkich i delikatnych materiałach, a także przy szybkich poprawkach przed samym wyjściem. Dodatkową zaletą jest możliwość odświeżenia ubrań, które długo wiszą w szafie lub wykonane są całkowicie z naturalnych materiałów, na przykład wełny lub kaszmiru. Pozbędziemy się w ten sposób nieprzyjemnego zapachu i bakterii, a tym samym unikniemy dodatkowego prania.