Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2020 in Wnętrza |

Jakie są zalety mikrofibry?

Biorąc pod uwagę, że czyszczenie jest dla nas wszystkich priorytetem, w jaki sposób możemy lepiej chronić się przed zarazkami, pyłkami, łupieżem, brudem i kurzem? Odpowiedzią mogą być ściereczki z mikrofibry. Te wyjątkowo miękkie ściereczki do czyszczenia są tkane z mikroskopijnych włókien, które dzięki swojemu ładunkowi magnetycznemu przyciągają brud – i zasysają zarazki i bakterie. Cząsteczki są zatrzymywane przez dodatnio naładowane włókna tych ściereczek, pomagając utrzymać powierzchnie wewnątrz i na zewnątrz domu w czystości i bez zanieczyszczeń – bez uszkadzania powierzchni i stosowania agresywnych chemikaliów.

Dlaczego mikrofibra?

Badania medyczne pokazują, że mikrofibra jest bardziej skuteczna niż tradycyjne ściereczki do czyszczenia, dzięki swoim drobnym włókienkom, które przyciągają brud bez konieczności stosowania ciężkich chemikaliów. Mocne, wszechstronne i delikatne właściwości mikrofibry sprawią, że Twój dom będzie bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony.

Lepsze, zdrowsze sprzątanie

Drobne włókna mikrofibry są niezwykle skuteczne w czyszczeniu. Mikrofibra nie tylko usuwa brud i alergeny, ale również najlepsze ściereczki z mikrofibry wychwytują bakterie i mikroorganizmy powierzchniowe. Chociaż ściereczki z te nie zabijają wirusów, mogą zbierać zanieczyszczenia, do których przylegają wirusy i zarazki, zmniejszając ryzyko chorób w domu, pracy i szkole. Ikea ścierki takie oferuje w przystępnych cenach i jest wiele opcji do wyboru.

W rzeczywistości ściereczki z mikrofibry są tak skuteczne, że szpitale zaczynają przechodzić z konwencjonalnych narzędzi do czyszczenia z mikrofibry. To powiedziawszy, ściereczki z mikrofibry nie zastępują innych metod czyszczenia. W miejscach silnie zabrudzonych i podatnych na zarazki (łazienki i kuchnie) nadal dobrze jest używać mikrofibry tylko do odkurzania powierzchni. Używaj mydła i wody, w razie potrzeby dodaj wybielacz lub środek dezynfekujący.

Od okien, przez wanny, po podłogi, eksperci od czyszczenia nadal zalecają to szczególne narzędzie jakim jest mikrofibra. Wypróbuj i ty!