Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 15, 2021 in Wnętrza |

4 pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe

Brakuje Ci pomysłów na dekoracje bożonarodzeniowe? Chcesz wykonać oryginalne ozdoby choinkowe własnoręcznie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Metody DIY (do it yourself – zrób to sam) są coraz bardziej popularne na całym świecie, również w Polsce. To świetny sposób na zabawę dla Ciebie i Twoich bliskich, ale także na pobudzenie kreatywności. Przedstawiamy nasze propozycje, jak w domu możesz wykonać ozdoby świąteczne – pomogą Ci w udekorowaniu domu i stworzeniu wyjątkowej atmosfery na Święta!

Wianek bożonarodzeniowy

To jedna z tych ozdób na Boże Narodzenie, które najbardziej przypominają nam o tym szczególnym czasie. Jego przygotowanie nie jest trudne. Do wykonania wieńca potrzebować będziesz podstawy (kupisz ją w sklepie z akcesoriami dla artystów), gałęzi iglaków, suszonych owoców lub kwiatów, a także takich elementów jak szyszki czy kora drzewna. podczas przygotowywania tej dekoracji przydadzą Ci się narzędzia, czyli sekator (duże nożyczki również się sprawdzą), drucik, nitka oraz pistolet z klejem na gorąco.

Jak wykonać wianek DIY? Najpierw musisz połączyć gałęzie iglaków z obręczą. Warto to robić poprzez składanie gałęzi w bukietu, a następnie przymocowywanie je nitką lub drucikiem. Klej na gorąco pomoże Ci zamieścić na wieńcu dekoracje, takie jak szyszki, małe bombki, suszone owoce czy kora. Świetnie sprawdzi się też duża czerwona kokarda w górnej części ozdoby. Powiesisz wieniec na drzwiach przy pomocy sznurka przełożonego na drugą stronę lub haczyka (dostępne są w sklepach budowlanych). Lepiej nie wiercić otworu w drzwiach.

Choinki z szyszek

To wyjątkowo oryginalne ozdoby. Szyszki pokryj zieloną farbą – możesz umieścić ją tylko na końcach. Świetnie sprawdzi się też biała farba, która sprawi wrażenie śniegu. Gdy wyschnie, wklej ją do doniczki, a następnie udekoruj. Przydadzą Ci się do tego koraliki, wstążki lub gwiazdki. Możesz z jej pomocą ozdobić świąteczny stół lub inne meble.

Choinkę możesz wykorzystać także z papieru. W Internecie znajdziesz różne szablony wycinanek i pomysłów. W tym wypadku potrzebny będzie Ci wydruk wzoru i nożyczki – wykonanie jest bardzo proste. Ozdoby świąteczne z papieru świetnie prezentują się jako dekoracja okien w stylu rustykalnym.

Nastrojowe światło

Opisując ozdoby świąteczne DIY, ie mogliśmy pominąć wyjątkowego oświetlenia! Świąteczny czas wymaga niepowtarzalnej oprawy w postaci odpowiedniego światła. Klasyczne, eleganckie butelki po winie świetnie sprawdzą się w połączeniu z lampkami choinkowymi. Bardzo ważne jest, by usunąć z nich etykiety. By uniknąć zniszczenia paznokci, najpierw wymocz butelki i zerwij papier, a następnie zrób pastę z sody oczyszczonej i oleju w równych proporcjach. Po nałożeniu jej na butelkę bez problemu usuniesz resztki kleju przy pomocy gąbki. Teraz wystarczy włożyć do środka lampki choinkowe. Możesz przewiercić denko butelki, by łatwiej poprowadzić kabel.

Las w słoiku

W ostatnich latach te ozdoby stały się bardzo popularne. Do ich wykonania nie trzeba dużych umiejętności – zawsze prezentują się świetnie. Teraz często wykorzystuje się je jako dekoracje bożonarodzeniowe. Potrzebujesz do tego dużego, szklanego naczynia. Może to być na przykład okrągłe akwarium lub sporej wielkości słoik. Ważne, by pojemnik miał zamknięcie, który pomoże utrzymać odpowiednie warunki dla roślin. Ze względu na brak odpływu konieczne będzie zastosowanie keramzytu, który zapewni odprowadzanie wody. Rośliny, które możesz wykorzystać, to na przykład bukszpan czy mech, ale lista jest dużo dłuższa. Potrzebujesz również ziemi, w której je zasadzisz, a także mchu – do przykrycia gleby. Świetnie sprawdzą się również dodatkowe dekoracje, takie jak suszone owoce.

Szkło-Dekor – ręcznie wykonane dekoracje świąteczne

Jeśli brakuje Ci czasu, pomysłów lub chęci, by wykonywać ozdoby świąteczne samodzielnie, sprawdź naszą ofertę! Od ponad sześćdziesięciu lat produkujemy w naszej fabryce w Piotrkowie Trybunalskim unikalne bombki na choinkę. Nasze dekoracje bożonarodzeniowe powstają dzięki ręcznej, misternej pracy polskich rzemieślników i artystów. Spraw, by Twoja choinka olśniła domowników i gości niepowtarzalnym blaskiem i wybierz Szkło-Dekor!