Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 5, 2018 in Luźne tematy |

Cierpisz na przewlekłe biegunki? Sprawdź czy nie brakuje ci tej witaminy.

Przewlekła biegunka to nic przyjemnego. Częste wizyty w toalecie i uporczywy ból brzucha. Nagła potrzeba skorzystania z toalety w niedogodnym momencie. Biegunka pojawia się zazwyczaj jako reakcja na stres, np. przed ważnym wydarzeniem. Nie zawsze jednak tak jest. Jeśli tylko objawy nas niepokoją należy udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa.

Uzupełnij niedobory witamin

Witamina b1 niedobór. Niedobór niektórych witamin może nasilać dolegliwości żołądkowo-jelitowe. W ten sposób działa właśnie witamina b1, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dba ona o układ nerwowy, mięśniowy i serce. Jej niedobór może powodować zaburzenia trawienia, objawiające się brakiem apetytu, nudnościami czy właśnie biegunką. Warto zadbać o prawidłowy poziom tiaminy poprzez suplementację lub urozmaicenie swojej diety o produkty w nią bogate. Do takich produktów należy między innymi ryż, kasza gryczana i jaglana.

Odpowiednia ilość bakterii

Przewlekłe biegunki mogą pojawić się po kuracji antybiotykowej. Każdorazowo przed zastosowaniem antybiotyku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty o odpowiedni probiotyk. Probiotyk składa się zazwyczaj ze szczepów kilku bakterii, które uzupełnią naszą florę bakteryjną. Jelita nie bez powodu nazywane są drugim mózgiem. Ich wpływ na organizm jest bardzo istotny. Jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem warto zadbać o uzupełnienie wszystkich niedoborów. W ich ustaleniu powinien pomóc lekarz rodzinny bądź internista.