Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 18, 2021 in Wnętrza |

Jakie rolety wybrać?

Urządzając mieszkanie, mamy na uwadze zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Tendencja do upraszczania jest nam coraz bliższa i większość osób stawia na nieskomplikowane rozwiązania. Rolety różnego rodzaju na dobre zagościły w naszych domach. Jakie są zatem rodzaje rolet, i które z nich są godne uwagi?

Rolety dzień noc

Model rolet, nazywanych potocznie ,,dzień- noc ” jest zbudowany z poziomych pasów. Swoją rolę może spełniać, dzięki zastosowaniu materiału, który przepuszcza światło oraz drugiego, o właściwościach nieprzepuszczających. Rolety te dają nam możliwość regulacji dopływu światła do pomieszczenia. W dzień, kiedy zależy nam na dobrym oświetleniu ustawiamy roletę, tak aby pasy na siebie zachodziły. Z kolei w nocy, lub w innej sytuacji, gdy chcemy zaciemnić pokój, ustawiamy pasy rolety naprzemiennie. Rolety wewnętrzne tego typu, możemy regulować także w ten sposób, że zatrzymując je w dowolnej pozycji otrzymamy potrzebną ilość światła, niekoniecznie będzie to całkowite zaćmienie lub pełne światło. Rolety, o których mowa dają nam możliwość całkowitego podniesienia. Możemy je również podnieść, tak, aby odsłaniały jedynie część okna. Jest to bardzo wygodne, przyda się wtedy, gdy chcemy, np. umyć okno. Ich walory dekoracyjne są jednak w pełni widoczne, gdy są całkowicie opuszczone. Rolety dzień noc – www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-dzien-noc

Rolety w kasecie, czy bez?

Rolety możemy montować na kilka sposobów. Umieścimy je na ramie okna, suficie lub ścianie. Rolety bez kasety nazywamy wolnowiszącymi – www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-bez-kasety. Są one idealne do okien o dużych rozmiarach lub nietypowych kształtach. Ich montaż jest dziecinnie prosty, a także tani. Brak kasety może przeszkadzać, gdy musimy otworzyć okno. Wówczas roletę trzeba częściowo zwinąć.
Montaż w kasecie również nie jest skomplikowany. Niewątpliwym atutem rolet kasetowych jest ochrona powierzchni rolety przed zabrudzeniami. Kiedy roleta jest w kasecie, kurz nie gromadzi się tak, jak w przypadku rolet bezkasetowych. Ponadto, materiał, z którego wykonana jest roleta, zawsze się równo rozwija. Rozpięcie na prowadnicach, sprawia, że powierzchnia rolety jest napięta i wyprostowana, co niewątpliwie wpływa na walory estetyczne pomieszczenia. Rolety w kasecie www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-w-kasecie

Kupujemy rolety

Montaż rolet kasetowych wymaga idealnego dopasowania do okien, dlatego najlepiej jest zamówić je na wymiar. Producent rolet wewnętrznych dostarczy nam produkt, który spełni nasze wymagania.

Do czego pasują rolety?

Wśród dostępnych produktów, mamy spory wybór. Możemy wybrać modele o cieńszych lub grubszych pasach. Kolory rolet, które pasują do wielu aranżacji to cała paleta beżów, szarości i bieli oraz czerń. Beże, jasne szarości oraz biele odbijają światło. Pokój wydaje się schludny, jasny i większy. Eleganckie czarne rolety będą współgrały ze stylem glamour oraz dodatkami i tekstyliami w tej samej barwie. Czarne rolety sprawdzą się przy lśniących frontach szaf lub blatów, zarówno, gdy chyo biel, jak i czerń. Kolor rolet może być dopasowany względem framugi drzwi, listew przypodłogowych lub łączyć się kolorystycznie z meblami tapicerowanymi. Raczej nie dopasowujemy rolet do kolory ścian, ale miejmy też na uwadze, aby nie były to barwy mocno kontrastujące. Producent rolet wewnętrznych przedstawi nam gamę kolorów, tak abyśmy mogli wybrać najlepszą dla siebie opcję.
Rolety, o których mowa będą komponowały się ze stylem nowoczesnym, gdzie dominuje stal, srebro i biel. Surowemu, minimalistycznej wnętrzu dodadzą przytulności. Będą też dobre do stylu skandynawskiego i do dziecięcych pokoi. Idealne do biur, kancelarii oraz gabinetów lekarskich. Ich prostota wyglądu i łatwa obsługa, sprawia, że wszędzie pięknie się prezentują.