Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2023 in Wnętrza |

Jak urządzić sypialnię w stylu industrialnym?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym styl industrialny odnajdzie się wprost idealnie. Intymna, nieco ciężka atmosfera, przyciemnione światło i eleganckie luksusowe dodatki stworzą przestrzeń, która stanie się twoim ulubionym miejscem w domu. Podpowiadamy, jak urządzić sypialnię w stylu industrialnym – zaczynając od łóżka, a kończąc na dodatkach.

Sklep z łóżkami – pierwszy punkt na liście podczas urządzania sypialni

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, a więc zaczynamy właśnie od niego. Łóżka powinny być przede wszystkim wygodne i dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Przy tym muszą się jednak wpisywać w całość aranżacji. Niezależnie od panującego w sypialni stylu – doskonale sprawdzą się łóżka kontynentalne (oraz komfortowe materace do spania).

Łóżka tapicerowane – idealny wybór do sypialni w stylu industrialnym

Jeśli jednak urządzasz sypialnię w stylu industrialnym – minimalistyczne łóżko tapicerowane z zagłówkiem i chromowanymi nóżkami będzie pasować idealnie. Oparcie może być proste lub owalne, natomiast obicie aksamitne. Dobrym wyborem będzie łóżko kontynentalne w kolorze szarym.

Łóżko kontynentalne tapicerowane to wielowarstwowe łóżko na nóżkach. Jest większe i wyższe niż klasyczne modele łóżek, a tym samym – wygodniejsze w użytkowaniu. Zwykle stosuje się w nim dwa materace: jeden sprężynowy (główny) oraz dodatkowy cieńszy materac na wierzch (jednak nie jest to konieczne). Ponadto na konstrukcję składa się skrzynia oraz wygodne oparcie (zagłówek).

Co na ścianie za łóżkiem? Stylowa fototapeta

Ściana za łóżkiem to idealne miejsce na położenie fototapety. Do stylu industrialnego będzie pasowała ciemna tapeta, ukazująca gęsty las. Takie rozwiązanie wprowadzi nieco tajemniczości. Dodatkowo nad łóżkiem możesz zamontować lampki ścienne po obu stronach.

Sprawdzi się designerska lampka wykonana z połączenia żelaza z drewnem, z wyeksponowaną żarówką. Ogólnie rzecz biorąc – do sypialni w stylu industrialnym będą pasować lampy, stylizowane na przemysłowe.

Sypialnia twoich snów https://dreamsdesign.pl/

Skrzynia jako nietuzinkowy mebel do przechowywania

Przed łóżkiem możesz postawić drewnianą skrzynię z mosiężnymi okuciami – najlepiej z ciemnego dębowego drewna. Taka skrzynia posłuży do przechowywania, a ponadto doda wnętrzu intrygującego charakteru. Dodatkowo skrzynia może mieć siedzisko, wykonane ze skóry i dopasowane kolorystycznie do łóżka. W podobnym stylu mogą też być szafki nocne.

Sypialnia w stylu industrialnym – dodatki

Niezbędna są tekstylia, ale stosowane oszczędnie – wystarczy ciężka mięsista zasłona na okna i kilka poduch na łóżko. W sypialni muszą się znaleźć również rośliny. Jeśli masz na to miejsce – postaw dużą betonową doniczkę z monsterą.

Na ścianach możesz natomiast zawiesić fotografie, oprawione w minimalistyczne ramy. Równie dobrze mogą to być plakaty: wnętrza fabryk, zwierzęta leśne (nawiązujące do tapety) czy plakaty teatralne lub czarno-białe grafiki artystyczne.