Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 29, 2022 in Wnętrza |

Inwestujesz w meble dla hoteli? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Prowadzenie hotelu to wyzwanie, które polega przede wszystkim na odpowiednim zaaranżowaniu pokojów i tym samym spełnieniu oczekiwań najbardziej wymagających gości. Kluczem do sukcesu będą odpowiednie meble dla hoteli. Jeżeli szukasz tych najlepszych, które pozwolą Ci stworzyć idealne warunki noclegowe, sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Po pierwsze – rodzaj mebli hotelowych

Każdy pokój hotelowy powinien być wyposażony w podstawowe meble dla hoteli, które pozwolą gościom na efektywny i komfortowy wypoczynek w najlepszych warunkach. Musisz więc zadbać o to, by w pomieszczeniu znalazły się najważniejsze rozwiązania, do których zaliczamy:

  • łóżko jedno- lub dwuosobowe, w zależności od tego, dla ilu gości przeznaczony jest dany pokój – powinno być solidne, wygodne i wyposażone w wysokiej jakości materac;
  • komoda lub szafka na ubrania – dzięki nim goście będą mogli wygodnie przechować swoje mienie, dlatego zwróć uwagę na to, by były to nie tylko trwałe i efektowne, ale również pojemne i funkcjonalne meble hotelowe;
  • biurko lub stolik i krzesło, które należy dopasować pod kątem przeznaczenia pokoju – zwróć uwagę na to, czy będzie on częściej wynajmowany przez klientów biznesowych, czy osoby pragnące spędzić w Twoim hotelu wakacje.

Oczywiście nie zapomnij także o meblach do łazienki, przedpokoju czy salonu – jeżeli np. oferujesz swoim gościom wysokiej klasy apartamenty, nie powinno zabraknąć w nich także wygodnej sofy, foteli, szafki RTV czy stolika kawowego.

Po drugie – styl mebli w hotelu

Aby meble do hotelu spełniły oczekiwania Twoich gości, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Warto dopasować je pod kątem stylu aranżacji – jeżeli Twój hotel ma być nowoczesny, wybieraj jasne elementy wyposażenia o prostej konstrukcji, zaś w klimacie retro wykorzystaj bogato zdobione, drewniane meble o ciepłej kolorystyce.

Możesz także zakupić wyposażenie do pomieszczeń loftowych, w stylu vintage czy skandynawskim – wybór w tej kwestii jest niemal nieograniczony! Pamiętaj tylko, by każdy element wyposażenia idealnie do siebie pasował, dzięki czemu całość będzie stworzyła efektowną i stylową kompozycję.

Po trzecie – trwałość wyposażenia hotelowego

Meble w hotelu narażone są na uszkodzenia dużo bardziej niż te, które znajdują się np. w mieszkaniu czy domu. Dlatego powinieneś zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. My polecamy szczególnie meble hotelowe z wysokogatunkowego drewna – np. dębu lub buka. Dzięki temu będą odporne na zarysowania, pęknięcia, a także inne urazy mechaniczne. Efekt? Pozostaną piękne i funkcjonalne na przestrzeni wielu lat.

Inwestując w meble dla hotelu, nie warto na siłę szukać oszczędności. W tej kwestii liczy się przede wszystkim najwyższa jakość, dlatego warto stawiać na wysokiej klasy rozwiązania od cenionych na rynku producentów. Dzięki temu nie tylko stworzysz idealne warunki dla wszystkich gości Twojego hotelu, ale również nie będziesz musiał wymieniać wyposażenia co kilka lat.