Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 21, 2020 in Wnętrza |

Kupno własnych czterech ścian – co dalej?

Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie/domek?

Ofert na rynku mamy bardzo dużo, lecz częstym pytaniem które Sobie możemy zadawać będzie “Gdzie będzie najbardziej korzystnie w odpowiedniej cenie?” Otóż statystycznie to właśnie Domy Szczecin Mają bardzo korzystne oferty patrząc na komfort gdzie powierzchnie mogą wynosić nawet 165 metrów kwadratowych! A ceny wynoszą już od jedynie 4.500 złotych za jeden metr! Gdzie we Wrocławiu możemy znaleźć podobną ofertę to jednak cena może się różnić nawet o 4 tysiące! A co z mieszkania Szczecin? Otóż tutaj może być bardziej zróżnicowana cena za metr, ponieważ za mieszkanie w nowych blokach z sporym balkonem i prywatnym miejscem garażowym o powierzchni 50 metrów kwadratowych zapłacimy od 7.000 złotych za metr, mimo wszystko to bardzo korzystne ceny.

Na co musimy się przygotować?

Gdy w końcu nadszedł czas na kupno wymarzonego domu lub mieszkania, zwykle myślimy że wystarczy zrobić przemeblowanie i cały problem z głowy, lecz w takim wypadku ta rzecz jest bardzo mylna. Czeka Nas sporo formalności, papierkowej roboty i biegania, więc lepiej żebyśmy mieli dobrą kondycję jak i dużo cierpliwości. A co mniej więcej nas czeka? Zapraszam do lektury!

Księga wieczysta

Zwykle już przed samym zakupem sprawdzamy księgę wieczystą danego mieszkania lub jednorodzinnego domku, ale może się zdarzyć nawet tak że dana posesja nie posiada takiej notatki, wtedy właśnie Naszym obowiązkiem jest jej założenie. Idąc do sądu będziemy zobowiązani wypełnić specjalny formularz oraz warto mieć przy Sobie dokumenty potwierdzające nabycie własności jak i te służące do oznaczenia nieruchomości. Niektórzy mogą się zastanawiać po co właściwie musimy być wpisani do księgi wieczystej, właśnie po to gdyż jest to najlepszy dowód na to że Jesteśmy właścicielem posesji. Cena założenia w sądzie nie jest taka droga bo to zaledwie 60 złotych, lecz samo wpisanie pochłania aż 200 złotych.

Przemeldowanie

Jest to kolejny krok gdzie musimy udać się do urzędu gminy by wymeldować się ze starego miejsca pobytu, papierek powinniśmy uzyskać od ręki więc jest to 50% sukcesu. Następnym krokiem udajemy się do urzędu gminy, tym razem w miejscu, gdzie chcesz się zameldować niemniej jednak warto zabrać ze Sobą dowód osobisty, książeczkę wojskową i potwierdzenie wymeldowania z poprzedniego miejsca.

Nowy dowód osobisty

Brzmi dosyć dziwnie? Niestety jesteśmy do tego zmuszeni właśnie z tego względu że na dowodzie znajduje się przecież Nasz adres zamieszkania i chociaż ta część zadań może trochę potrwać to jak mus tak mus, nie ominiemy tego kroku. Przygotowanie się samo w Sobie nie jest trudne, udając się do gminy musimy posiadać dwie fotografie, skrócony akt urodzenia oraz 30 złotych na konto urzędu. Sama czynność może potrwać maksymalnie nawet 30 dni.

Wiśnia na torcie

Czyli już prawie wszystko ukończone, ale moment.. Przecież musimy jeszcze zająć się gazownią i elektrownią, tutaj nie powinno być problemu ze znalezieniem dostawcy z tego względu że mamy duży wybór i chętnie dana firma podpisze z Nami umowę.