Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2020 in Luźne tematy |

Budowa domu szkieletowego – rodzaj, koszt, wykonawca

We współczesnym świecie domy szkieletowe, na przekór wielu sceptykom, zyskują coraz bardziej na popularności. Nowoczesna technologia sprawia, że są one nie tylko szybkie w budowie, ale także pasywne, energooszczędne, trwałe i ekonomiczne. Warto wiedzieć, że dom kanadyjski może nam służyć dziesiątki, a nawet setki lat.

Domy szkieletowe – który wybrać?

Wśród domów szkieletowych możemy spotkać się z domem budowanym w stylu kanadyjskim lub szwedzkim. Który z nich wybrać? Otóż odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników i naszych indywidualnych wymagań. Zarówno dom szwedzki jak i dom kanadyjski budowane są z wysokiej jakości drewna. W technologii szwedzkiej wykorzystywane są gotowe prefabrykowane materiały, co znacznie skraca czas budowy. Dom w systemie szwedzkim możemy już mieć gotowy nawet w 3 miesiące. Natomiast domy kanadyjskie wydają się być solidniejsze w wykonaniu, ale czas ich realizacji jest dłuższy.

Koszty domów szkieletowych

Domy szkieletowe oprócz wielu zalet takich jak energooszczędność, trwałość czy ekonomiczność posiadają jeszcze jeden istotny atut. Mianowice są one bardzo opłacalne, ich koszt za stan surowy wynosi w granicach 150 000 zł – 250 000 zł, a za stan deweloperski około 200 000 zł – 350 000 zł. Jest to technologia zdecydowanie tańsza od tradycyjnego budownictwa murowanego.

Wykonawca – jak go wybrać?

Decydując się na budowę domu, bez względu czy jest to dom kanadyjski, szwedzki czy tradycyjny kluczowy jest wybór wykonawcy. To właśnie wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i trwałość wybudowanego budynku. Przed ostatecznym wyborem firmy wykonawczej warto sprawdzić jej doświadczenie, zapoznać się z opiniami jej wcześniejszych klientów, a także sprawdzić, że pracownicy posiadają wymagane uprawnienia, a materiały odpowiednie atesty i certyfikaty. Warto również wcześniej dowiedzieć się jak długie gwarancje oferuje dana firma oraz co w zakres tych gwarancji wchodzi. Dzięki odpowiedniemu wybraniu rzetelnego wykonawcy, będziemy mogli cieszyć się naszym wymarzonym domem przez długie lata.

Warto pomyśleć o konserwacji pokryć dachowych. Poznaj ofertę na kosbud.com.pl