Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2021 in Wnętrza |

Drzwi zewnętrzne i wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Drzwi zewnętrzne są wizytówką naszego domu czy mieszkania, to one oddzielają naszą strefę domową, od świata zewnętrznego, izolują od hałasu i chronią przed utratą ciepła. Drzwi wyjściowe powinny być solidne i trwałe i dobrze komponować się z całością budynku czy korytarza.

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne

Do produkcji drzwi wyjściowych stosuje się stal, drewno, aluminium, PCV lub włókno szklane. To drewniane jednak cieszą się niesłabnącą popularnością, ze względu na ich wytrzymałość, świetną izolację termiczną oraz akustyczną. Ta termiczna przekłada się na energooszczędność i mierzona jest współczynnikiem przenikania ciepła (U). Powinien być on jak najniższy. Izolacja akustyczna zaś jest niezwykle istotna dla każdego, kto mieszka przy ruchliwym chodniku, ulicy, placu zabaw etc.

Polskie prawo reguluje wielkość drzwi – wysokość to co najmniej 200 cm, a szerokość minimum 90 cm w świetle ościeżnicy. Takie drzwi są komfortowe w użytkowaniu nawet dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku, łatwo będzie wprowadzić też wózek dziecięcy, wnieść bagaż czy meble.

Drzwi zewnętrzne przede wszystkim spełniają jednak funkcję antywłamaniową, to one strzegą nasz dobytek przed niepowołanymi osobami. O ich skuteczności świadczą wyodrębnione klasy A, B lub najwyższa, C.

Drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?

Decydując się na to, w którą stronę mają się otwierać, warto pamiętać, że drzwi zewnętrzne nie powinny ograniczać naszych ruchów. Jeśli mamy mało miejsca w przedpokoju czy tzw. wiatrołapie, dużo wygodniejsze będą drzwi otwierane właśnie na zewnątrz. Są one bardziej odporne na uszkodzenia, nie można ich wyłamać od strony dworu i, co ciekawe, są bardziej szczelne.

Estetyka drzwi wyjściowych

Kiedy już drzwi zewnętrzne spełniają wszystkie pożądane kryteria, można pochylić się nad ich wyglądem i estetyką. Jak już wspomniano, powinny pasować do całości budynku, nie bójmy się stawiać na ciekawe wykończenia, takie jak łuki, przeszklenia (z odpowiednio grubego szkła), górne świetliki etc. Wykończenie i kolor to kwestia naszych indywidualnych preferencji. Drzwi zewnętrzne mogą pięknie wyglądać zarówno w kolorach kontrastujących z elewacją jak i w takich, które stanowią z nią harmonijną całość. Drzwi zewnętrzne Łódź to przede wszystkim zaufany producent Vrata, dbający o potrzeby klientów oferując im wysoką jakość w atrakcyjnej cenie.

Wysokiej jakości drzwi zewnętrzne można zakupić w firmie Vrata. Firma oferuje wszelkiego rodzaju drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, antywłamaniowe i wiele innych z szerokiej oferty drzwi. Firma zapewnia również profesjonalny montaż zakupionych drzwi.