Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 18, 2021 in Wnętrza |

Dodatki i wyposażenie łazienki – jak je dobrać?

Wystrój łazienki to często trudny temat, ponieważ musimy połączyć nasz zmysł estetyczny z funkcjonalnością, co nie zawsze jest takim łatwym procesem. Dzięki dodatkowym, drobnym sprzętom i akcesoriom jest nam jednak dużo łatwiej z niej korzystać, w związku z czym warto poświęcić na to nieco czasu. Jak dobrać dodatkowe rzeczy do łazienki i toalety? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania? O czym powinniśmy pamiętać, zanim skompletujemy wyposażenie?

1. Wyposażenie łazienki – na co zwrócić uwagę?

2. Dozowniki do mydła i papieru toaletowego – o czym pamiętać przy zakupie?

3. Miejsce na papier toaletowy w łazience – jakie wybrać?

4. Najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów do łazienki

5. Jak dobrać wyposażenie do stylu aranżacji?

Wyposażenie łazienki – na co zwrócić uwagę?

Poza standardowym wyposażeniem w łazience mamy również wiele innych, drobnych rzeczy, które na co dzień ułatwiają nam życie. Warto zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z trwałych materiałów, a także dopasowane do naszych potrzeb. Wliczamy w to nie tylko dozownik Tork 557500, dozowniki do mydła, pojemniki na różne kosmetyki czy stojaki na papiery toaletowe, ale także takie rzeczy, jak kosz na ubrania przeznaczone do uprania czy dywaniki i maty, dzięki którym nie musimy wychodzić z kąpieli na chłodne podłogowe płytki.

Dozowniki do mydła i papieru toaletowego – o czym pamiętać przy zakupie?

Jeżeli chcemy utrzymać wnętrze łazienki w jednym designie, wykorzystanie wszelkiego rodzaju dozowników i stojaków zamiast opakowań ze sklepu jest dobrym pomysłem. Możemy wykorzystać je nie tylko na mydło, płatki kosmetyczne czy patyczki do uszu, ale również na papier toaletowy. Najbardziej odpowiedni i powszechnie stosowany jest stojak, który możemy ustawić obok toalety lub wmontowana w ścianę zawieszka. Jest to dobre rozwiązanie do mieszkania i domu, zarówno wtedy, gdy mamy toaletę łączoną z łazienką, jak i w sytuacji gdy są to dwa oddzielne pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy wykorzystujemy nawilżany papier toaletowy, czy najtańszy papier toaletowy, warto również przemyśleć gdzie będziemy przechowywać opakowanie z pozostałymi rolkami – czy w samej łazience, czy gdzieś poza nią. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://calde.pl/dozowniki-do-papieru-toaletowego.

Miejsce na papier toaletowy w łazience – jakie wybrać?

Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort, należy pamiętać nie tylko o dodatkach do samej łazienki, ale również o tym, gdzie będziemy przechowywać rzeczy, z których chwilowo nie korzystamy. O ile większość kosmetyków i innych drobiazgów bez problemu schowamy w szafkach, o tyle duże rzeczy, jak na przykład opakowanie z papierem toaletowym, może nam już sprawić nieco kłopotu. W takiej sytuacji warto się przede wszystkim zastanowić, czy chcemy przechowywać go w łazience, czy poza nią, na przykład w szafie z rzeczami do sprzątania. Papiery toaletowe różne rodzaje mają dość zróżnicowane opakowania, przez co możemy potrzebować więcej miejsca na ich przechowywanie. Jeżeli decydujemy się na trzymanie zapasu w łazience lub toalecie, zadbajmy o to, aby papier nie był narażony na kontakt z wodą czy wilgocią.

Najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów do łazienki

Wybierając dodatkowe wyposażenie do łazienki dobrze jest zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, zarówno w kwestii ich wyglądu jak i wytrzymałości. Do najważniejszych zaliczymy kolejno takie rzeczy, jak:

  • materiał wykonania: materiał, z jakiego będzie wykonany produkt warunkuje nie tylko jego trwałość, ale również wagę. Jeżeli planujemy wybrać stojak na papier toaletowy, warto zadbać by łatwo nie dało się go przewrócić, jednak w wypadku pojemników na mydła duża waga może być już minusem;
  • jakość wykonania: im lepsze dodatki wybierzemy, tym mniej problemu będziemy z nimi mieć i nie będą wymagać szybkiej wymiany;
  • rozmiar: ma to znaczenie zarówno w kontekście komfortu użytkowania, jak i wielkości samej łazienki. Do niewielkich pomieszczeń lepiej jest wybierać bardziej minimalistyczne rozwiązania;
  • dopasowanie do wyglądu wnętrza: dodatkowe wyposażenie może stanowić ciekawy akcent w całej aranżacji łazienki, jeżeli zadbamy o dobór odpowiednich kolorów i wzorów.

Jak dobrać wyposażenie do stylu aranżacji?

Wybierając dodatkowe wyposażenie do łazienki powinniśmy wziąć pod uwagę jej wielkość i nasze potrzeby, a także wygląd już obecnych w niej sprzętów. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiadających nam wzorów dozowników i stojaków w standardowym sklepie, warto wykorzystać sklep internetowy – często w sieci znajdziemy dużo więcej ciekawych produktów, jak i pomysłów na aranżację, co pozwoli nam łatwiej wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy również, że w kwestii wyposażania mieszkania i domu często mniej znaczy więcej – lepiej, gdy zdecydujemy się na mniejszą ilość sprzętów, ale za to zadbamy by były wysokiej jakości i miały ciekawy wygląd, niż gdybyśmy mieli zarzucić swoją przestrzeń masą drobiazgów, z których nie będziemy mieć większego pożytku.