Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 27, 2018 in Luźne tematy |

Czynności, które poprawią Twoją koncentrację i pamięć

Każdy z nas marzy o pamięci doskonałej lub o szybkim uczeniu się i przyswajaniu wiedzy. Podobnie sytuacja wygląda, gdy mówimy o umiejętności koncentracji na nauce lub też powierzonym zadaniu w pracy. Istnieją sprawdzone metody, które polepszą Twoją pamięć i zdolności skupienia się.

Ważne jest właściwe odżywianie się

Zastosuj odpowiednią dietę na koncentrację i pamięć. Jedz dużo warzyw, owoców. Spożywaj produkty mięsne, które zawierają białko. Nie zapominaj o dostarczaniu dla Twojego organizmy niezbędnych witamin. Te czynniki są decydujące dla dobrej pamięci. Od tego zacznij!

Twój sposób odżywiania się musi być odpowiednio zbilansowany. To jest kluczowy aspekt.

Niezbędne witaminy w organizmie na poprawę koncentracji i pamięci

Zadbaj o to, aby spożywać produkty, które mają takie witaminy jak: E, C, D, B. Na przykład niedobór witaminy B1 pogarsza pamięć, gdyż mózg jest niedokrwiony, zanikają także komórki nerwowe. Za zmniejszenie stresu oksydacyjnego odpowiadają witaminy B6 i B12. Przed nadmiarem rodników chroni nas witamina C i E.

Wysiłek fizyczny jest wskazany

Ustal sobie na najbliższy tydzień plan treningowy. Trenuj regularnie z odstępami. Nie zaniedbuj tego. Ćwiczenia fizyczne są niezwykle ważne, gdy szukasz odpowiedzi: „Jak wspomóc pamięć i koncentrację?”. Sport to zdrowie, mówi stara zasada i w tym względzie to się sprawdza. Aktywność fizyczna powinna od teraz towarzyszyć Tobie do końca życia. Dzięki temu będziesz zdrowszy, Twój mózg będzie dotleniony i polepszysz znacząco swoją pamięć i koncentrację.