Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 22, 2022 in Wnętrza |

Jak urządzić od A do Z duży korytarz w domu? Top 5 przydatnych rad

Posiadając duży korytarz ma się sporo pola do popisu, jeśli chodzi o jego aranżację. Jednocześnie trzeba zachować jego ergonomię, w końcu korytarz jest długi, ale zapewne znacznie węższy od przeciętnego pomieszczenia. Poznajcie nasze rady jak urządzić taką przestrzeń od A do Z. Oto 5 wskazówek.

Rada nr 1: jasne kolory na ścianach i duże lustra powiększą optycznie przestrzeń

Na pewno warto podkreślić przestronność wnętrza i wybrać na ściany jasne kolory. Nie musi być to biel. Można zdecydować się na odcienie beżu, ale i inne kolory pastelowe, jak choćby miętowy czy pudrowy róż. Jedną ze ścian dla urozmaicenia możecie pokryć tapetą z abstrakcyjną grafiką. Jeśli jest w ciemnym kolorze, to na tej samej ścianie może znaleźć się duże, ale i długie lustro, które pozwoli przejrzeć się przed wyjściem. Można nawet stworzyć częściowo lustrzaną ścianę o ile w danym miejscu nie mają zawisnąć meble. Efekt odbicia i głębi zawsze dobrze się sprawdza. Jednocześnie lustro możecie, a nawet powinniście oświetlić i tu doskonale sprawdzi się zestaw taśm LED białych. Ogólnie warto postawić na efektowne punkty świetlne, w końcu w tej przestrzeni nie ma okien.

Rada nr 2: Wybierz dużą i ciekawą wycieraczkę do wnętrza, która będzie pełniła funkcję praktyczną i ozdobną

Na pewno odpowiednia wycieraczka także się sprawdzi. Jest to element funkcjonalny. W końcu dzięki niemu goście nie naniosą brudu z zewnątrz do domu, a jednocześnie może być dekoracyjny. Można zdecydować się nawet na model w nieregularnym kształcie z brzegami przypominającymi plaster miodu, a także wykończoną w taki sposób, że kolory na niej tworzą trójwymiarowy efekt. Oczywiście takie wycieraczki do tanich nie należą, ale jeśli chce się stylowo urządzić duży i długi korytarz, to na pewno będą odpowiednim wyborem. Modele wykonane z gumy z domieszką innych tworzyw sprawdzą się najlepiej. Można je też łatwo czyścić, choćby przy użyciu słuchawki prysznicowej i suszyć na balkonie czy tarasie albo suszarce.

Rada nr 3: postaw na meble z montażem wiszącym obok drzwi, czyli pawlacze i zestaw taśm LED białych zdobiących listwy, ale i meble

Na pewno w korytarzu nie może zabraknąć funkcjonalnych mebli, które pozwalają schować te rzeczy, które nie zmieściły się w domowych szafach, bądź chce się je mieć pod ręką. Dlatego na wysokości framugi drzwi po przeciwległej stronie warto umieścić pawlacze. Takie szafki wcale nie są reliktem przeszłości, bo mogą być nader funkcjonalne. Dodatkowo ich krawędzie możesz oświetlić za pomocą zestawu taśm LED w białym kolorze a zasilacz ukryć w obudowie mebla. Takie oświetlenie świetnie sprawdzi się także do listw przypodłogowych albo przysufitowych. Dzięki nim nie trzeba już montować na ścianach kinkietów i tworzy się świetny, designerski efekt w mieszkaniu. Można zdecydować się na taśmy LED COB, w przypadku których poszczególne diody nie są widoczne i tworzy się efekt równomiernego strumienia świetlnego.

Rada nr 4: ustaw w korytarzu konsolkę pod wiszącym lustrem i stwórz toaletkę

Duży korytarz to wiele możliwości, dlatego warto ustawić w nim także konsolkę. Razem z dużym wiszącym lustrem może stworzyć funkcjonalną toaletkę, która jest marzeniem wielu kobiet. Właśnie w ten prosty sposób to marzenie może się spełnić. Na konsolce mogą znaleźć się nie tylko perfumy, ale i biżuteria, którą najchętniej zakłada się przed wyjściem. Konsolka na metalowej podstawie o minimalistycznym designie świetnie się sprawdzi. Można wybrać model w kontrastującej do aranżacji barwie i dzięki temu dodatkowo wyróżnić tę strefę w dużym korytarzu.

Rada nr 5: stwórz funkcjonalną strefę dla domowników i gości, czyli postaw na wieszak z pufem

W przestronnym korytarzu nie może zabraknąć bardzo ważnego elementu, a mianowicie wieszaka z pufem. Mebel tapicerowany doda do wnętrza nutę glamour. Oczywiście można postawić też na drewniany zestaw, który będzie bardziej praktyczny, zwłaszcza, gdy przyjdzie wieszać zmoczone odzienie wierzchnie. Puf może być dodatkowo wyposażony w otwieraną półkę na buty. Taki element sprawdza się też w mniejszych korytarzach i jest bardzo wygodny, bo butów, w których często się chodzi, nie trzeba ustawiać przy drzwiach.