Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 23, 2021 in Wnętrza |

Jesień? Czas pomyśleć o oświetleniu zewnętrznym!

Jesień to czas porządków w ogrodzie, pośród balkonów i tarasów. Warunki pogodowe nie pozwalają skorzystać z przydomowego basenu, ale wciąż można się cieszyć czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

Czego nie może zabraknąć w przydomowej przestrzeni zewnętrznej? Właściwie dobranego oświetlenia, które zapewni swobodne poruszanie się po wytyczonych ścieżkach, komfortowy powrót do domu oraz bezproblemowe odnajdowanie kluczy w torebce bądź plecaku, w wieczorowej porze. Jak dobrać lampy zewnętrzne?

Oświetlenie zewnętrzne – funkcje

Oświetlenie zewnętrzne ma za zadanie nie tylko uatrakcyjniać tę część posesji. Przede wszystkim zapewnia możliwość swobodnego poruszania się po ścieżkach i całym ogrodzie, także w porze wieczorowej i w nocy oraz nad ranem, gdy nie można jeszcze liczyć na światło dzienne. Lampy zewnętrzne zapewniają ponadto bezpieczeństwo.

Gdy światło zostaje zintegrowane z czujnikami ruchu lub zmierzchu, a do tego jest sterowane przez dedykowaną aplikację, domownicy mogą nim zarządzać będąc daleko od domu. Mają kontrolę nad tym, co dzieje się nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Dla potencjalnych intruzów światło sugeruje, że posesja nie została opuszczona, więc są oni niechętni do splądrowania terenu.

Oświetlenie zewnętrzne przydaje się na podjeździe do garażu. Może jednocześnie dekorować wybraną część posesji. To zarówno komfort poruszania się użytkowników, jak i możliwość stworzenia świetlnych dekoracji, które podkreślają charakter posesji. Bardzo ciekawe i praktyczne oświetlenie zewnętrzne można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/.

Jak wybrać lampy na taras, balkon i do ogrodu?

Przede wszystkim lampy zewnętrzne będą narażone na działanie rozmaitych czynników, w tym atmosferycznych. Wiatr, słońce, niskie i wysokie temperatury, opady deszczu lub śniegu. Do tego drobne cząsteczki pyłu i inne zabrudzenia. Takie warunki determinują konieczność wyboru opraw o odpowiedniej trwałości. Należy zwracać uwagę na parametr IP, który informuje o wodoszczelności oraz odporności między innymi na wnikanie drobnych cząsteczek zanieczyszczeń.

Dobrze jest kierować się zasadą, że im mniej osłonięte lampy zewnętrzne, tym solidniejsze i trwalsze konstrukcje muszą oferować.

Na balkonie lub tarasie, ale i na ścianach domostwa można zainstalować nowoczesne naświetlacze, które umożliwiają indywidualne ustawienie kierunku padania światła. Równie dobrze sprawdzają się klasyczne kinkiety zewnętrzne. W ogrodzie, przy ścieżkach komunikacyjnych i podjeździe do garażu świetnie się prezentują i doskonale spełniają swoje funkcje lampy solarne.

Dekoracyjność lamp zewnętrznych nie pozostaje bez znaczenia. Tu jednak wybór zależy od indywidualnych upodobań użytkowników. Muszą oni jednak pamiętać o tym, by funkcjonalność i estetyka szły w parze z architekturą domu oraz aranżacją zielonych przestrzeni.

Jesień mami nas soczystymi kolorami spadających z drzew liści. My zaś postarajmy się o to, by nasze przydomowe tereny oraz domy były przestrzeniami bezpiecznymi, komfortowymi i atrakcyjnymi, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych lamp zewnętrznych.