Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 16, 2022 in Luźne tematy |

Renowacja lakieru samochodowego jako idealna zmiana samochodu używanego

Renowacja zewnętrznego lakieru samochodowego to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie z powierzchni karoserii wszelkich uszkodzeń lub defektów. Ten element car detailing jest szczególnie polecany w przypadku samochodów używanych, które wcześniej było niewłaściwie pielęgnowane lub utraciło połysk przez długotrwałe użytkowanie samochodu. Podczas renowacji lakieru możesz skutecznie wyeliminować niechciane rysy i pęknięcia na lakierze karoserii, a także przywrócisz karoserii piękny blask. Przywracając głębię blasku koloru możesz zupełnie zmienić samochód używany na nowy. Jak więc powinien zostać przeprowadzony zabieg renowacji lakieru krok po kroku?

Jakie są etapy zabiegu renowacji lakieru samochodowego?

Zmiana lakieru samochodowego powinna być przeprowadzona z dużą starannością, dlatego ważne jest to, aby skorzystać z usług profesjonalnego studia car detailingu. Przed przystąpieniem do samej usługi, sprawdź jakie projekty zostały wykonane przez wybrane firmy oraz sprawdź, w jaki sposób powinien zostać przeprowadzony proces zmiany lakieru karoserii. Poniżej znajdziesz trzy kroki, które powinny zostać wykonane, aby cała usługa została wykonana prawidłowo.

Przygotowanie samochodu do renowacji

Przed przystąpieniem do zmiany lakieru karoserii należy samochód odpowiednio przygotować. To oznacza, że należy dokładnie oczyścić powierzchnię samochodu, poprzez dokładne umycie samochodu, zwracając szczególną uwagę na zakamarki, gdzie lubi gromadzić się brud, piasek i rdza. Dodatkowo należy zabezpieczyć lampy, klamki, uszczelki, szyby taśmą maskującą, tak aby nie uszkodzić tych elementów. Tak wyczyszczony i zabezpieczony samochód może przejść do kolejnego etapu renowacji.

Polerowanie lakieru

Ten etap polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej warstwy lakieru, która jest zniszczona przez użytkowanie. Powłoka lakiernicza składa się z trzech warstw: podkładu, cienkiej warstwy koloru oraz zewnętrznej warstwy lakieru bezbarwnego. To właśnie ta najbardziej zewnętrzna warstwa jest narażona na powstawanie rys oraz pęknięć na karoserii. Mechaniczna korekta lakieru to doskonały sposób na zmianę wyglądu nawet najbardziej zarysowanego samochodu.

Zabezpieczenie nowej warstwy lakieru

Ostatnim elementem jest zabezpieczenie nowej warstwy lakieru. W tym celu można zastosować trzy różne preparaty: preparaty polimerowe, powłoki ceramiczne lub folie bezbarwne. Zastosowanie jednego z tych preparatów spowoduje, że praca całego zespołu zostanie utrwalona, a samochód zyska nowych blask. Co więcej, nowa powłoka zabezpiecza samochód przed ponownym zarysowaniem podczas codziennego użytkowania.

 

Jeśli chcesz odmienić wygląd swojego samochodu, chcesz, aby odzyskał blask, to koniecznie sprawdź oferty car detailingu. Jednym z kluczowych usług tych firm jest renowacja lakieru samochodowego, który w spektakularny sposób może zmienić twój samochód na nowy.