Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 23, 2021 in Luźne tematy |

Modne stylizacje na święta wielkanocne

O ile w okresie świąt Bożego Narodzenia stawiamy przede wszystkim na stylizacje utrzymane kolorach czerwieni, złota i czerni, to Wielkanoc jest okazją do założenia ubrań kojarzących się z wiosenną aurą. Aby stworzyć udane zestawienie na Wielką Sobotę, warto wziąć pod uwagę symbolikę wiosennych świąt.

Czas budzącego się życia

Po kilku zimnych miesiącach w końcu można nacieszyć się wyższymi temperaturami i słońcem. Czas wielkanocny to czas, gdy z większą chęcią wychodzimy na zewnątrz, również dlatego, bo zmienia się krajobraz. Zamiast bieli, szarości i czerni, pojawia się zieleń, a gdzieniegdzie można już podziwiać barwy pierwszych kwiatów. W końcu ma się ochotę założyć coś w żywych, optymistycznych kolorach. I właśnie tym należy się kierować – modne stylizacje na Wielkanoc to przede wszystkim te w radosnych, pastelowych barwach.

Nawet jeśli wiosna się spóźnia i wcale nie jest ani ciepło, ani słonecznie, ani kolorowo, do świątecznego śniadania warto zasiąść w wiosennym stroju. Taka kreacja sprawi, że będziesz czuć się radośniej! Pamiętaj też o tym, że jasne pastelowe odcienie sprawiają, że wygląda się zdecydowanie młodziej i promienniej!

Subtelne, kobiece i eleganckie pastelowe sukienki

Dobrze będzie pomyśleć o stylizacji, w której główną rolę będzie odgrywać sukienka w kremowym, jasnoróżowym lub jasnozielonym, pistacjowym kolorze. Możesz też zdecydować się na beże i błękity. Godne rozważenia jest ponadto założenie cytrynowej sukienki! Na pewno sprawdzą się modele o dość prostych fasonach z niewielkim dekoltem, sięgające tuż przed kolano. Raczej unikaj dopasowanych sukienek lub ze zbyt szerokim dołem – lepiej zaprezentują się podczas innej okazji.

Modne i w dobrym guście

Jeśli będzie już naprawdę ciepło, to świetnym pomysłem będzie założenie pastelowej sukienki na grubych ramiączkach lub z krótkim odciętym ukośnie rękawkiem. Możesz zdecydować się na sukienkę z subtelną falbaną, ale do takiego modelu nie zakładaj wyrazistej biżuterii. Wiosenne sukienki na Wielkanoc powinny być bardziej eleganckie niż te zakładane na co dzień, ale nie należy też przesadzać z szykiem, by świąteczne spotkanie nie było zbyt oficjalne.

Jeśli przeglądasz strony internetowe z modnymi sukienkami na wiosnę, na pewno znajdziesz sporo dość awangardowych projektów. Choć nie musisz stawiać na klasykę, to jednak zrezygnuj z bufiastych rękawów lub nietypowych cięć. Zaintrygowała Cię sukienka z podkreśloną talią? To całkiem możliwe, że to właśnie ten model, który powinnaś kupić. Interesującą kwestią jest także to, czy na świątecznym spotkaniu wypada pojawić się w sukience ozdobionej koronką lub haftem. Wiele takich projektów to całkiem stosowne sukienki, jednak raczej nie decyduj się na zbyt zmysłowe wycięcia i wysokie szpilki.

Oczywiście dużo zależy od tego, z kim zamierzasz spędzać nadchodzące święta wielkanocne. Inaczej ubierzesz się przecież na wizytę u dalszej rodziny, a inaczej na świąteczne spotkanie z ukochanym. W drugim przypadku możesz pozwolić sobie na bardziej kobiecą stylizację.