Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2017 in Luźne tematy |

Zakrapiany trening

Eksperci zalecają picie 150-250 ml płynów co 15 minut podczas treningów w celu zastąpienia utraconych płynów. Ale w takim razie co pić na siłowni? Wybór zależy od czasu trwania i intensywności Twojej aktywności. Zwykła woda, to wszystko, czego potrzebujesz, jeśli ćwiczysz do godziny. Po prostu pij około 250ml wody co kwartał. Jeśli chcesz wiedzieć, ile wody potrzebuje twoje ciało, zważ się bez ubrania przed i po treningu. To da ci wyobrażenie, ile wagi tracisz w wyniku pocenia się. Spróbuj pić tę ilość, aby dobrze nawodnić się podczas treningów.

 

Spożycie dużej ilości wody podczas długich treningów może nie być łatwe. Więc jak sobie to uprzyjemnić? Spróbuj wody smakowej, zwanej również wodą witaminową.. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić etykietę produktu pod kątem zbędnych składników, takich jak zbyt duża zawartość cukru. Możesz także dodawać do wody owoce, takie jak truskawka, cytryna lub wapno, aby uzyskać dodatkowy smak bez szkodliwych kalorii.
Szejki białkowe. również zalecane są do spożywania na treningu jak i po jego zakończeniu, ponieważ białko wspomaga regenerację i wzrost mięśni. Po ćwiczeniu przez dłuższy czas picie koktajli białkowych może pomóc w naprawie mikrouszkodzeń mięśni.