Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2019 in Wnętrza |

Jakie kwiaty na balkon

Właściciele ogródków działkowych mogą cieszyć się bogactwem własnoręcznie posadzonych kwiatów i krzewów. Mieszkańcy bloków mogą natomiast wykorzystać balkon do tego, aby dawał namiastkę ogrodu i zachwycał feerią barw. Najładniejsze kwiaty na balkon wyglądają efektownie i nie są wymagające w pielęgnacji. Jakie kwiaty na balkon wybrać, aby dobrze rosły w donicach i przyciągały wzrok?

 

Zanim zdecydujemy, jakie kwiaty na balkon umieścimy w skrzynkach, pamiętajmy, żeby upewnić się, czy balkon jest nasłoneczniony, czy też nie. Niektóre odmiany wolą półcień, innym zaś nie zaszkodzi pełne słońce.
Najładniejsze kwiaty na balkon to między innymi bratki, fuksje i pelargonie. Mają niezwykle żywe kolory i zdecydowanie królują wśród balkonowych roślin. Pamiętajmy, że popularne pelargonie, w suchej porze należy podlewać codziennie, gdyż w innym wypadku stracą kwiaty i zostaną nam jedynie gołe łodygi.

 

Jeśli nie wiemy, jakie kwiaty na balkon będą najlepsze, możemy poradzić się sprzedawcy. Pracownik sklepu ogrodniczego doradzi nam wybór sadzonek i powie, jak trzeba je pielęgnować, aby najładniejsze kwiaty na balkon zachwycały przez całe lato.
Warto mieć na uwadze, że wiele spółdzielni mieszkaniowych wymaga od lokatorów, aby skrzynki z kwiatami były umieszczone po wewnętrznej stronie balustrady. Nawet najładniejsze kwiaty na balkon, zwłaszcza, jeśli mieszkamy na wyższej kondygnacji, mogą być kłopotliwe. Kapiąca z donic woda, czy sypiące się sąsiadowi płatki na jego własny balkon, mogą być przyczyną niesnasek i pretensji.

 

Jeżeli szukamy inspiracji, jakie kwiaty na balkon będą idealne, możemy sięgnąć po inspiracje z internetu. Znajdziemy tu mnóstwo propozycji wraz z aranżacjami balkonu lub tarasu.
Ukwiecony balkon daje radość i cieszy oko. Kiedy pogoda sprzyja, picie ulubionej kawy w otoczeniu wesołych barw z pewnością poprawi nam humor.